FOTO  Nacional uputio 56 udaraca, izgubio 5:4 od mađarskog Gyora

fc nacional, Liga prvaka, fc nacional, Futsal
Hrvatski prvak izvrsno je startao na otvaranju Main runde Uefa Futsal Cupa pobijedivši engleskog prvaka Baku United. Drugu utakmicu nisu startali najbolje, ETO Gyor je u prvoj polovici prvog poluvremena imao rezultat 4:0 no boljom igrom naših malonogometaša rezultat na poluvremenu je bio 5:2 u korist domaćina.

No u drugom dijelu utakmice igra je poprimila sasvim drugu dimenziju. Nacionalovi igrači postigli su nova 2 pogotka uz potpunu dominaciju na terenu. U 29.minuti Kocić nažalost nije dao gol iz penala itako propustio mogućnost izjednačenja pa je rezultat ostao 5:4 za Gyor.
Protivnik je napravio po 5 akumuliranih prekršaja u svakom poluvremenu pa smo tako u drugom poluvremenu imali još jednu priliku za gol koju ovaj put nije iskoristio Novak. Do kraja utakmice Nacional je i dalje bio bolja momčad na terenu terenu uputivši sveukupno 56 udaraca no uz nekoliko dobrih protivničkih obrana golmana Matkovicsa pred kraj utakmice Nacional Zagreb nazalost nije uspio izjednačiti rezultat. Prednost domaćeg terena pokazala se točnom ETO Gyor koji je višestruki prvak Mađarske i momčad koja je posljednjih godina redovni sudionik Elitne runde UEFA Futsal cupa.
Golove na utakmici postigli su Droth, Fumasa (2), Juanra (2), Novak (2), Matosevic i Surudzic.

Nacional Zagreb u petak očekuje posljednja utakmica u Main rundi Uefa Futsal Cupa protiv bjeloruskog prvaka Lida Lidelmash.

Podsjetimo, ulazak među šesnaest najuspješnijih momčadi Europe primarni je cilj zagrebačke momčadi, aktualnog hrvatskog malonogometnog prvaka i pobjednika Kupa Hrvatske. Prolazak među TOP 16 odnosno ulazak u elitnu rundu Uefa Futsal Cupa izborit će dvije prvoplasirane momčadi iz ove skupine.