LP: Poraz Barcelone, Prošli Atletico, Arsenal, PSG i Bayern

Liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Real Madrid, lion, Manchester U, AC Milan, Liga prvaka, Liga prvaka, rekordi, nogomet, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Mario Mandžukić, Liga prvaka, ždrijeb, Ždrijeb osmine finala, Liga prvaka, Juventus, Borussia Dortmund, Manchester City, FC Barcelona, Liga prvaka, Chelsea, PSG, Liga prvaka, nogomet, uefa liga prvaka, FC Bayern, Real Madrid, Juventus, Liga prvaka, ždrijeb,  pretkola Lige prvaka, nogomet, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, kvalifikacije, uefa liga prvaka, 3. pretkolo Lige prvaka , nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, ždrijeb, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Marko Pjaca, Liga prvaka, uefa liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, UEFA, Manchester City, pep guardiola, Monaco, liga prvaka osmina f

"Ljepoticu" večeri odigrali su na Ettihadu Manchester City i Barcelona, a trener Engleza Pep Guardiola se na pravi način "osvetio" svojoj bivšoj ekipi za poraz 0-4 na Nou Campu. Katalonci su poveli u 21. minuti nakon sjajno izvedenog protunapada u kojem je Messi pronašao Neymara, a ovaj mu uzvratio preciznom asistencijom. U jeku napada Barcelone Englezi su izjednačili pogotkom Gundogana u 39. minuti, a u 51. minuti i preokrenuli golom de Bruynea iz slobodnog udarca. U 64. minuti Gomes pogađa gredu domaćih vrata, a samo pola minute kasnije de Bruyne trese vratnicu. U 76. minuti Turčin Gundogan se svojim drugim golom pretvara u junaka dvoboja. Ivan Rakitić je igrao do 61. minute. U drugoj utakmici skupine Borussia i Celtic su u Moenchengladbachu odigrali 1-1.

U skupini A u osminu finala su prošli Arsenal i PSG. "Topnici" su nakon samo 16 minuta igre gubili s 0-2 protiv Ludogoreca u Bugarskoj, no nakraju su uspjeli napraviti potpuni preokret i pobijedili golom Oezila dvije minute prije kraja. PSG je također slavio u gostima, s 2-1 kod Basela, pogotkom Meuniera u 90. minuti.

U skupini B u Istanbulu su nogometaši Bešiktaša i Napolija odigrali 1-1.U uzbudljivom susretu Turci su poveli pogotkom Portugalca Ricarda Quaresme u 79. minuti iz kaznenog udarca, a Napoli je izjednačio u 82. minuti sjajnim dalekometnim udarcem Slovaka Mareka Hamšika. Za talijansku momčad u ovom dvoboju nisu konkurirali hrvatski reprezentativci Ivan Strinić i Marko Rog. U drugoj utakmici Benfica je u Lisabonu slavila protiv kijevskog Dinama iz penala u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a najstrožu kaznu je skrivio hrvatski reprezentativac Domagoj Vida.

U skupini D dalje su prošli Atletico i Bayern. Bavarci su s dva gola Lewandonskog slavili s 2-1 kod PSV-a, dok je Atletico u Madridu pobijedio ruski Rostov s 2-1 golom Griezmanna u 3. minuti sudačke nadoknade. Šime Vrsaljko je odigrao svih 90 minuta za Atletico.