Liverpool osvojio Europski Superkup nakon izvođenja kaznenih udaraca

super cup, Liverpool, Liverpool, trener Liverpoola, hotel

Europski Superkup odigran večeras  pripao je tek nakon izvođenja kaznenih udaraca. U regularnom dijelu utakmica je završila rezultatom 1:1,

Chelsea je poveo 1:0, a strijelac je bio   Olivier Giroud u 36. minuti nakon sjajne asistencije Christiana Pulušića. Liverpool je poravnao odmah na startu drugog poluvremena kad je na asistenciju Roberta Firmina pogodak postigao Sadio Mane. Utakmica je završila 1:1 i igrali su se produžeci.

U 95. minuti prvog produžetka za vodstvo Liverpoola  2:1 pogodio je Sadio Mane, a Chelsea poravnava u 101. minuti  iz kaznenog udarca, a strijelac  je Jorginho za 2:2.

I nakon što nije bilo pobjednika nakon produžetaka pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca.

Više sreće pri izvođenju kaznenih udaraca imali su nogometaši Liverpooola koji su slavili rezultatom 5:4.