FOTO  Zrinjski i Sarajevo odigrali utakmicu bez golova, Plemići 25 minuta imali igrača više na terenu

Stadion HŠK Zrinjski, FK Sarajevo, live

U derbiju 12. kola nogometne Premijer lige BiH nogometaši Zrinjskog i Sarajeva podijelili su bodove odigravši utakmicu bez pogodaka.

Tijek utakmice:

Završena je utakmica Zrinjski - Sarajevo 0:0.

94. min: Korner za Zrinjski izveo je Ibanez, dobra reakcija obrane Sarajeva.

92. min: Međusobno naguravanje igrača  obje ekipe, žuti karton za Kunića i Rahmanovića.

91. min: Šovšić je pucao, Kovačević odbio loptu, a zatim obrana Sarajeva izbacuje loptu.

Do kraja utakmice pet minuta sudačke nadoknade.

89. min: Lendrić iz teške situacije puca iznad gola Sarajeva.

87. min: Ibanez je pokušao desnom nogom, mlak pokušaj koji odlazi pored gola.

83. min: Stanojević mijenja Gavrića u gostujućoj ekipi.

81. min: Ibanez je mogao biti junak navijača, prohujao je njegov udarac pored gola Sarajeva.

75. min: Lendrić ne koristi sjajnu šansu. Nevjerojatno što je promašio napadač domaćina.  Kunić je zamijenio Govedaricu.

74. min: Šerbečić je dobio žuti karton zbog odugovljačenja igre.

70. min: Žuti karton za Govedaricu.

68. min:  Druga promjena kod Zrinjskog, Šovšić umjesto Zlomislića.

67. min: Šabanović je zamijenio Milanovića kod Sarajeva.

65. min: Sudac Miloš Gigović je isključio igrača Sarajeva Anela Hebibovića. Prvo mu je dao žuti, a zatim i direktni crveni karton.

63. min: Mijena i Vukas, Ibanez na terenu, Mandić na klupu.

62. min: Prva promjena kod Sarajeva, Rahmanović je u igri umjesto Tatara.

59. min: Korner za Zrinjski, Rugašević nakon kombinacije s Čurjurićem loše ubacuje.

56. min: Mandić je pucao, nova dobra reakcija Kovačevića.

55. min: Sjajno je šutirao Čurjurić, a Kovačević krajnim naporom izbacio loptu u korner.

50. min: Šutirao je Barbarić i pogodio gredu, sreća je sada bila naklonjena gostima.

49. min: Slobodan udarac za Zrinjski izborio je Govedarica na rubu šesnaesterca.

46. min: Lendrić je u prilici, no slabo šutira.

Na početku drugog poluvremena nema promjena u sastavima momčadi.

Završeno je prvo poluvrijeme bez golova u Mostaru.

Do kraja prvog poluvremena jedna minuta sudačke nadoknade.

45. min: Darko Lazić dobio je žuti karton kod Sarajeva.

43. min: Blokiran je udarac Govedarice, a zatim u nastavku akcije Čurjurić šutira u dobro postavljenog Kovačevića.

39. min: Najbolja prigoda na susretu. Rugašević je ubacio loptu s lijeve strane, Mandić šutirao glavom, a Kovačević vrhunskom intervecijom sačuvao svoju mrežu.

38. min: Nova sjajna šansa za Sarajevo. Velkoski je petom proigrao Milanovića, a ovaj šutirao iznad gola.

35. min: Dobar ubačaj Rustemovića, Lendriću je malo nedostajalo da dođe do lopte.

29. min: Ponovno je Mandić bio u opasnoj situaciji, obrana Sarajeva  dobro postavljena.

28. min: Mandić je šutirao sa 16-17 metara, Kovačević uz malo nesigurnosti hvata tu loptu.

26. min: Ahmetović je pogodio vratnicu, puno sreće u ovim trenucima za Plemiće.

25. min: Sarajevo je izvelo drugi korner, Brkić je izboksao loptu i otklonio opasnost.

24. min: Žuti karton za Tomislava Barbarića.

18. min: Mandić ne koristi dobru priliku, šutirao je daleko iznad gola.

17. min: Žuti karton je dobio trener Sarajeva Husref Musemić.

14. min: Sjajna šansa za goste, Tatar je prevario Rugaševića, ali je Brkić uspio obraniti.

13. min: Kadušić dobro prolazi po desnoj strani, ali je obrana Sarajeva na visini zadatka.

11. min: Pokušao je Čurjurić iz voleja, Kovačević je siguran.

9. min: Prvi korner za Sarajevo izveo je Milanović, sviran prekršaj Gavrića u šesnaestercu Zrinjskog.

8. min: Slab ubačaj Kadušića s desne strane, nema opasnosti po gol gostiju.

3. min: Pritisak Zrinjskog od prve minute.

Počeo je susret 12. kola nogometne Premijer lige BiH između Zrinjskog i Sarajeva.

Deset minuta prije početka susreta na stadionu pod Bijelim brijegom oko 1500 ljubitelja nogometa.

HŠK Zrinjski: Brkić, Čurjurić, Zlomislić, Barbarić, Rugašević, Lendrić, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Kadušić, Govedarica.

FK Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Lazić, Hebibović, Gavrić, Ahmetović, Velkoski, Milanović, Đokanović, Šerbečić, Tatar (od 62. Rahmanović).