FOTO  VIDEO/FOTO: Sjajno izdanje Zrinjskog na Pecari i pobjeda za oproštaj od Europe

Zrinjski, Malmo

Nogometaši Zrinjskog dostojno su se oprostili od Europe. Nakon poraza od 3:0 u Švedskoj, Plemići su danas na Pecari pred oko 5000 gledatelja svladali Malmo s 1:0.

Jedini pogodak na susretu postigao je Damir Šovšić iz jedanaesterca u 89. minuti.

Tijek utakmice:

Završena je utakmica Zrinjski je svladao Malmo, ali se zbog poraza u Švedskoj oprostio od Europe.

GOOOL . Damir Šovšić pogađa za vodstvo Zrinjskog.

89. min: Jedanasterac za Zrinjski, Lendrić je srušen, a sudac Kuchin pokazuje na bijelu točku.

87. min: Bencun je pokušao glavom, no nije to bio težak zadatak za Dahlina.

86. min: Rosenberg je napustio igru, na terenu Romain Gall.

81. min: Posljednja izmjena kod Zrinjskog, Čirjak je u igri umjesto Čurjurića.

78. min: Žuti karton za Markusa Rosenberga.

72. min: Marko Bencun je u igri, na klupi je Tičinović.

68. min: Druga promjena kod gostiju, Traustason je u igri umjesto Christiansena.

65. min: Pero Stojkić je zamijenio Stanišu Mandića.

Dugo lopta u nogama igrača Zrinjskog, no nedostaje ideje u napadu.

58. min: Nova velika prigoda za Zrinjski, Mandić je sam pred golom Malmoa, ali umjesto da šutira dodaje prema Lendriću koji je u zaleđu.

57. min: Čurjurić je dobro pucao iz slobodnog udarca, vratar Dahlin je sjajno postavljen i hvata loptu.

52. min: Šovšić je šutirao sa 16-17 metara, lopta je otišla iznad gola Šveđana.

50. min: Igrači Malmoa već su počeli s odugovlačenjem igre, što nailazi na negodovanje domaćih navijača.

Dosta pogrešaka u prvim minutama nastavka susreta.

Na otvaranju drugog poluvremena nema promjena u sastavima momčadi.

Završeno je prvo poluvrijeme Zrinjski - Malmo 0:0.

Nevjerojatna šansa za Zrinjski. Mandić je ubacio s desne strane, udarac Lendrića brani vratar Dahlin.

Do kraja prvog poluvremena još dvije minute sudačke nadoknade.

42. min: Christiansen je šutirao, ali Brkić je siguran na golu Plemića.

41. min: Bilo je opasno pred golom Zrinjskog, Jakovljević je sjajnom reakcijom izbacio loptu u korner.

36. min: Molins je bio u prilici za Malmo, Brkić je dobro postavljen.

35. min: Zrinjski je izveo dva kornera, gosti su oba puta dobro reagirali u svom šesnaestercu.

30. min: Najbolja prilika za Zrinjski, Govedarica je šutirao, lopta se odbila od jednog braniča gostiju, a malo je nedostajalo da Lendrić dođe do nje i pospremi je u mrežu.

24. min: Pritisak Zrinjskog, kombiniraju domaći ispred šesnaesterca gostiju koji su dobro postavljeni u obrambenom bloku.

17. min: Lendrić je u prilici, ali iz teške situacije nije uspio ugroziti gol Šveđana.

15. min: Prvi korner za Zrinjski nakon kojega je izblokiran udarac Barbarića.

14. min: Zrinjski ima terensku inicijativu, lopta je više u posjedu domaćih nogometaša.

10. min Lendrić je imao dobru priliku, ali je označeno zaleđe.

Već u petoj minuti prva promjena u sastavu gostiju. Molins je zamijenio Antonssona.

Započela je uzvratna utakmica trećeg pretkola Europske lige između Zrinjskog i Malmoa na Pecari, Šveđani imaju prednost od 3:0 iz prvog susreta.

'Nek se čuje, nek se zna, samo Zrinjskog volim ja', odzvanja stadionom pjesma Ultrasa.

Sjajna atmosfera na stadionu Pecara, navijači Zrinjskog su pola sata prije početka susreta dobro popunili tribine.

Nogometaši Zrinjskog zaradili su ovacije svojih navijača nakon ulaska na travnjak.

U 18.10 sati vratari obje momčadi istrčali su na zagrijavanje.  Navijači polako pristižu na tribine stadiona Pecara.

Zrinjski: Brkić, Čurjurić, Šovšić, Barbarić, Lendrić, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Tičinović, Kadušić, Govedarica.

Malmö: Dahlin, Larsson, Knudsen, Safari, Lewicki, Bachirou, Rosenberg, Christiansen, Bengtsson, Antonsson, Nielsen.