FOTO  U hercegovačkom derbiju Široki zasluženo slavio u Mostaru

Zrinjski široki

U hercegovačkom derbiju nogometaši Širokog Brijega pobijedili su u Mostaru ekipu Zrinjskog s 3:1.

Dino Ćorić je doveo goste u vodstvo u 17. minuti, a Lendrić poravnao pet minuta kasnije. Novu prednost Širokog donosi Bagarić u 83. , a pobjedu ovjerava Marić koji je pogodio u 91. minuti susreta.

Tijek utakmice:

Kraj utakmice.

91. min: GOOL...Široki vodi 3:1. Cipetić je ubacio, a Marić pogodio mrežu Zrinjskog.

Do kraja utakmice tri minute sudačke nadoknade.

89. min: Korner za Zrinjski, velika gužva pred golom Širokog, no uspijevaju se gosti obraniti.

86. min: Mandić je u prilici, Barišić je uspio izbaciti loptu u korner.

82. min: Dražen Bagarić glavom pogađa za vodstvo Širokog 2:1.

80. min: Treća promjena kod Širokog, Franjić umjesto Ćorića.

77. min: Gojković je zamijenio Barbarića.

Susret u Mostaru prati oko 5000 gledatelja.

75. min: Žuti karton za Franu Čirjaka.

71. min: Barišić je zamijenio Kvesića kod Širokog, Kunić umjesto Govedarice u sastavu Zrinjskog.

70. min: Cipetić je u prodoru, ali je njegov pokušaj izblokiran. Pokušaj je Čurjurić na drugoj strani, nije bilo precizno u njegovom udarcu.

69. min: Žuti karton za Edina Rustemovića.

68. min: Ponovno je Mandić prošao po desnoj strani, ni ovaj put pronašao nikoga od suigrača u šesnaestercu Širokog.

65. min: Atraktivan pokušaj Čirjaka petom završava u rukama gostujućeg vratara.

64 min: Mijenja i Široki. Angelov umjesto Jurilja.

63. min: Zrinjski je imao dobru priliku. Mandić je ubacio s desne strane, Kovačić u posljednji trenutak ispred Lendrića. Nedugo zatim udarac Govedarice brani Miškić.

61. min: Čirjak je zamijenio Šovšića.

56. min: Opasan napad Zrinjskog na kraju svega korner. Barbarić je bio u skoku, ali je sviran prekršaj u napadu.

50. min: Sjajnu šansu je imao Široki. Cipetić je ubacio na peterac za Jurilja čiji udarac brani Brkić.

48. min: Sada korner za goste. Marić je ubacio, Brkić lako hvata loptu.

47. min: Prvi korner za Zrinjski u nastavku utakmice, lopta je otišao skroz na drugu stranu, pokušao je Govedarica koji pogađa jednog igrača domaćina.

Na početku drugog poluvremena nema promjena u sastavima.

Završeno je prvo poluvrijeme Zrinjski - Široki Brijeg 1:1.

42. min: Ubacio je Ćorić, lopta se odbila od Rugaševića i završila u vanjskom dijelu mreže, na kraju samo korner za Široki.

40. min: Drugi korner za Zrinjski nakon kojega nije bilo opasnosti.

37. min:  Korner za Zrinjski, Čurjurić na prvu vratnicu gdje loptu izbacuje Cipetić.

33. min: Ništa se nije dogodilo posljednjih deset minuta.

23. min: Zrinjski je mogao i do vodstva, ali je Šovšić glavom šutirao pored gola.

22. min: GOOL...Lendrić pogađa za izjednačenje. Šovšić je nakon kombinacije sa Govedaricom ubacio loptu za Lendrića koji iz okreta pogađa suprotni kut gola gostiju.

20. min: Prvi žuti karton na susretu dobio je Marić nakon grubog prekršaja nad Jakovljevićem.

17. min: GOOL: Dino Ćorić je strijelac za Široki Brijeg, asistenciju je upisao Mateo Marić.

12. min: Sada Zrinjski drži loptu koja kruži oko obrane formacije Širokobriježana.

6. min: Lopta nešto više u posjedu gostiju iz Širokog Brijega. Dalekometni pokušaj Marića koji nije predstavljao opasnost po gol Zrinjskog.

4. min: U zračnom duelu su bili Kovačić i Govedarica, igrač Zrinjskog završio na travnjaku, ali se sudac Kaljanac nije oglasio.

Hoćemo pobjedu pjevaju navijači Zrinjskog Ultrasi.

Započela je utakmica 11. kola nogometne Premijer lige BiH između Zrinjskog i Širokog Brijega.

Petnaest minuta prije početka susreta na stadionu oko 800 gledatelja.

Glavni sudac utakmice je Haris Kaljanac iz Sarajeva.

Zrinjski: Brkić, Barišić, Rugašević, Jakovljević, Barbarić, Šovšić, Rustemović, Čurjurić, Mandić, Lendrić, Govedarica.

Široki Brijeg: Miškić, Cipetić, Kvesić, Matić, Ćorić, Jurilj, Marić, Kovačić, Hrkać, Bagarić, Enin.