FOTO  NK Maribor - HŠK Zrinjski 2:0

HŠK Zrinjski, NK Maribor, Liga prvaka

Zrinjski je bolje otvorio utakmicu i stvorio nekoliko izglednih prilika koje nije realizirao. Maribor je uzvratio i zaigrao bolje, ali ni domaći napadači nisu pogađali. Dujković je nekoliko puta dobro intervenirao. Ipak domaći dolaze u vodstvo u 45.minuti nakon slobodnog udarca Vršiča.

U nastavku utakmice, u 55. minuti Dujković je neoprezan i pravi nepotreban kazneni udarac. Ibrahimi je točan sa bijele točke. Maribor je nakon vodstva od 2:0 prepustio igru Plemićima. U 79. minuti Nikolić je neprecizan sa 16 metara. U 83. minuti Mendy je sam izašao ispred Dujkovića koji brani njegov šut.  Ovim porazom Zrinjski se oprostio od Europe, dok Maribor 3. pretkolu Lige prvaka ide na Maccabi Tel Aviv.

Na našem portalu mogli ste pratiti online prijenos utakmice

Kraj utakmice, NK Maribor - HŠK Zrinjski 2:0

90' Stojkić šutirao sa 25 metara, lopta za Maribor. Igra se tri minute sudačke nadoknade.

87' HŠK Zrinjski,NK Maribor,Liga prvaka Fajić, Mendy

83' 100% prilika za Maribor. Mendy je izašao sam ispred Dujkovića koji ponovno dobro brani.

80' HŠK Zrinjski,NK Maribor,Liga prvaka Dervišević, Mertelj

79' Šćepanović oduzeo loptu Derviševiću na centru, proigrao Nikolića koji šutira preko gola.

76' Šćepanović šutirao sa 25 metara, lopta preko gola Handanovića.

74' HŠK Zrinjski,NK Maribor,Liga prvaka Radeljić, Stojanović

74' Lijepa akcija Ibrahimija i Stojanovića koji šutira pokraj gola.

70' HŠK Zrinjski,NK Maribor,Liga prvaka Bohar, Tavares

68' Maribor prepustio igru Plemićima.

67' HŠK Zrinjski,NK Maribor,Liga prvaka Kordić, Đurić

65' Simeunović ubacio sa desne strane, ali lopta malo prejaka, lopta za Maribor.

62' žuti karton Šuler. Đurić izveo prekid, lopta za Handanovića.

60' HŠK Zrinjski,NK Maribor,Liga prvaka Simeunović, Pehar

nogometna lopta 57'  2:0 Ibrahimi

56' žuti karton Stojkić i Šćepanović.

55' Kazneni udarac za Maribor. Dujković je srušio domaćeg igrača Stojanovića nakon što je ispustio loptu. Ibrahimi je pogodio za 2:0.

54' Stojkić ubacio za Nikolića koji je ipak u opsajdu.

52' Dobra akcija Maribora, ali ponovno je na mjestu Dujković koji izbacuje loptu u aut.

50' Vršič izveo prekid, lopta za Dujkovića.

47' Prekid za Zrinjski na 20 metara, prethodno je srušen Pehar. Stojkić slabo šutira.

Počelo je drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena, Maribor - Zrinjski 1:0

45' 100% prilika za Maribor, Ibrahimi je izašao sam ispred Dujkovića koji ovaj put brani.

nogometna lopta 45' 1:0 Vršič

42' Dobra akcija Maribora, Mendy je ubacio, ali kasni Vršič. Prekid za Maribor na 20 metara od gola Plemića. Ibrahimi preskače loptu, a Vršič pogađa za 1:0.

38' 100% prilika za Maribor. Ibrahimi i Tavares su šutirali, Dujković prvi put brani, a Tavares iz izgledne prilike šutira pokraj gola. Pritisak Maribora.

36' Korner za Zrinjski. Đurić ubacuje, domaći izbacuju loptu, Šćepanović šutira sa 25 metara, lopta za Maribor.

34' Šćepanović gupi jednu loptu na centru, Mendy ubacuje za Ibrahimija koji kasni na loptu.

31' Rajčević daje dubinsku loptu za Mendya, ali Dujković je na mjestu.

30' žuti karton Mendy

28' Dobra lopta Đurića za Stojanovića, koji oštro ubacuje, ali loptu hvata Handanović.

25' Dobra akcija Pehara i Đurića, korner za Zrinjski. Đurić ubacio, ali domaći visoki u skoku. Zrinjski u dosadašnjem dijelu utakmice ima veći posjed lopte.

22' Zrinjski dobro stoji na terenu.

18' Lijepa akcija Maribora, ubacio je Viler, a glavom pored gola šutirao Tavarez. U nastavku ponovno pokušaj Tavareza sa 20 metara, ali brani Dujković.

17' Stojkić oduzeo jednu loptu na centru, uposlio Stojanovića koji je ipak u zaleđu.

14' Vršić šutirao sa 25 metara, lopta za Zrinjski.

13' Odlična prilika Đurića koji dobro puca, ali brani Handanović.

9' Vršić ubacio sa strane, Tavarez glavom puca preko gola, korner za Maribor. Ubačaj iz kornera Mendy skače, ali lopta na sreću Plemića odlazi pokraj gola.

8' Dobra dva pokušaja na obje strane, ali i dalje bez prave prilike, Zrinjski igra dobro.

4' Dobra akcija Zrinjskog, Blajić ubacio sa strane, ali bez prave prilike za Plemiće.

3' Ibrahimi dao jednu opasnu dubinsku loptu, ali obrana Zrinjskog je pravovremena.

2' Zrinjski dobro kontrolira igru na početku utakmice.

Počela je utakmica

Jedan dio Ultrasa je već neko vrijeme na stadionu Ljudski vrt.

Momčadi su na zagrijavanju, a donosimo i nekoliko forografija prije početka utakmice...

NK Maribor: Handanović, Šuler, Filipović, Ibraimi, Tavares, Mendy, Dervišević, Vršič, Viler, Rajčević i Stojanovič.

HŠK Zrinjski: Dujković, Radulović, Graovac, Pehar, Šćepanović, Stojkić, Blaić, Stojanović, Nikolić, Katanec i Đurić.