Liga prvaka: Liverpool posramio Maribor, City svladao Napoli, Real i Tottenham remizirali

Liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Dinamo, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, GNK Dinamo, Liga prvaka, GNK Dinamo, Real Madrid, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Real Madrid, apoel, Liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, Bayern, Juventus, Liga prvaka, AC Milan, FC Barcelona, Arsenal, Borussia Dortmund, Marseille, Napoli, Porto, zenit, Atletico Madrid, FC Celtic, Ajax, Liga prvaka, Real Madrid, Juventus, Bayern, Bayer, Galatasaray, PSG, CSKA, Manchester United, Manchester City, crvena zvezda, Liga prvaka, Liga prvaka, PSG, UEFA, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, grčka, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka
...u susretu 3. kola H skupine Lige prvaka, a identičnim rezultatom je završio i ogled APOEL-a i Borussije Dortmund.

Gosti su poveli u 28. minuti nakon autogola Varanea, a izjednačio je Cristiano Ronaldo u 43. minuti iz kaznenog udarca. U nastavku susreta bilo je niz prilika na obje strane, no bila je to večer vratara Keylora Navasa i Huga Llorisa.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, dok se Mateo Kovačić još nije oporavio od ozljede i nije nastupio za ‘Kraljevski klub'. Zanimljivo, bio je to peti međusobni susret Reala i Tottenhama i prvi pogodak kojeg je engleski sastav zabio ‘Los Blancosima'.

U drugom susretu iz H skupine Borussia Dortmund je u Nikoziji odigrala tek 1-1 protiv APOEL-a i sve je dalje od plasmana u drugi krug natjecanja. Domaćin je poveo u 62. minuti golom Potea, a izjednačio je pet minuta kasnije Sokratis Papastathopoulos.

Na ljestvici vode Real Madrid i Tottenham sa po sedam bodova, dok Borussia Dortmund i APOEL imaju po bod.

U skupina F Manchester City je pobijedio Napoli 2-1, dok je Šahtar identičnim rezultatom u Rotterdamu slavio protiv Feyenoorda.

City je sjajno otvorio utakmicu i nakon 13 minuta je vodio 2-0 golovima Raheema Sterlinga (9) i Gabriela Jesusa (13). Domaćin je u 25. minuti mogao i do trećeg gola, no Kevin de Bruyne je sa 20-tak metara uzdrmao vratnicu. Napoli je u 38. minuti imao sjajnu priliku smanjiti rezultat, no Dries Mertens je promašio kazneni udarac. U 73. minuti gosti su dobili još jedan kazneni udarac kojeg je izveo Diawara i pogodio. U završnici utakmice Napoli je pokušao izjednačiti, ali nije uspio. Marko Rog nije nastupio za goste.

U drugom susretu Šahtar je na krilima dvostrukog strijelca Bernarda slavio u Rottedamu. Nizozemski prvak je poveo u 8. minuti golom Stevena Berghuisa. Tonny Vilhena je opalio sa 20-tak metara, Andrij Pjatov je kratko odbio, a na loptu je natrčao Berghuis i lako poentirao za vodstvo. Šahtar je izjednačio u 24. minuti nakon što je Fred fantastičnom loptom kroz sredinu uposlio Bernarda koji je izbio ispred Brada Jonesa lakoćom ga zaobišao i zabio za 1-1. Isti je igrač u 54. minuti doveo goste u prednost. Šahtar je u 75. minuti ostao bez isključenog Rakitskog, ali je obranio prednost.

Darijo Srna zbog pozitivnog dopinškog nalaza nije nastupio za Šahtar. Zanimljivo, Šahtar je u dosadašnja četiri ogleda protiv nizozemskih klubova upisao četiri poraza uz razliku pogodaka 3-10 i sada je napokon pobijedio.

Na ljestvici vodi Manchester City s maksimalnih devet bodova, Šahtar je drugi sa šest bodova, Napoli ima tri boda, a Feyenoord je na začelju bez bodova.

U Skupina E Liverpool je na gostovanju ‘razbio' Maribor 7-0. "Redsi" su sav posao obavili već u prvom dijelu postigavši četiri gola, a strijelci su bili Firminho (4), Coutinho (13) i Salah (19, 40). U nastavku susreta među strijelce su se upisali ponovo Firminho (54), Oxlande-Chamberlain (86) te Alexander Arnold (90). Dejan Lovren je odigrao cijeli susret za Liverpool.

Golijadu su vidjeli i gledatelji u Moskvi gdje je Spartak deklasirao Sevillu 5-1, a junak utakmice bio je Nizozemac Promes koji je zabio dva gola i upisao dvije asistencije.

Spartak je poveo golom Promesa u 18. minuti, a izjednačio je Simon Kjaer u 30. minuti. Ruski sastav je u 59. minuti stigao do novog vodstva golom Melgareja, a Glušakov je u 67. minuti gurnuo Spartak bliže pobjedi postigavši treći gol. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješio je Luis Adriano golom u 75. minuti za 4-1. Do kraja utakmice domaćin je postigao još jedan gol, a strijelac je ponovio bio Promes u 90. minuti. Mario Pašalić je zaigrao za Spartak od 58. minute.

Na ljestvici vode Liverpool i Spartak sa po pet bodova, Sevilla ima četiri boda, a Maribor jedan bod.

U skupini G Bešiktaš je upisao i treću pobjedu porazivši na gostovanju Monaco 2-1. Radamel Falcao je doveo Monaco u vodstvo u 30. minuti, a samo četiri minute kasnije izjednačio je Cenk Tosun. Tosun je u 54. minuti zabio za 2-1 potpuno okrenuvši rezultat. Danijel Subašić je branio za Monaco, dok Matej Mitrović nije nastupio za goste. Bešiktaš na četiri francuska gostovanja upisao četiri poraza i napokon dočekao prvu pobjedu.

RB Leipzig i Porto su odigrali fantastično prvo poluvrijeme sa pet golova, dok su u nastavku mreže mirovale. Na koncu je bilo 3-2 za njemački sastav. Golove za njemačkog doprvaka zabili su Wili Orban (6), Emil Forsberg (38), Jean-Kevin Augustin (41), a za goste Vincent Aboubakar (18) i Marcano (44).

Na ljestvici vodi Bešiktaš s devet bodova, RB Leipzig ima četiri boda, Porto tri, a Monaco jedan bod.

Rezultati susreta 3. kola Lige prvaka:

SKUPINA E

MARIBOR - LIVERPOOL 0-7 (Firmino 4, 54, Coutinho 13, Salah 20, 40, Oxlade-Chamberlain 84, Arnold 90)

SPARTAK MOSKVA-SEVILLA 5-1 (Promes 18,90, Melgarejo 58, Glušakov 67, Luiz Adriano 74/Kjaer 33)