Liga prvaka: Liverpool pobijedio Hoffenheim u gostima, APOEL bolji od Slavije Prag

Liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Real Madrid, lion, Manchester U, AC Milan, Liga prvaka, Liga prvaka, rekordi, nogomet, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Mario Mandžukić, Liga prvaka, ždrijeb, Ždrijeb osmine finala, Liga prvaka, Juventus, Borussia Dortmund, Manchester City, FC Barcelona, Liga prvaka, Chelsea, PSG, Liga prvaka, nogomet, uefa liga prvaka, FC Bayern, Real Madrid, Juventus, Liga prvaka, ždrijeb,  pretkola Lige prvaka, nogomet, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, kvalifikacije, uefa liga prvaka, 3. pretkolo Lige prvaka , nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, ždrijeb, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Marko Pjaca, Liga prvaka, uefa liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, UEFA, Manchester City, pep guardiola, Monaco, liga prvaka osmina f
... savladao Hoffenheim, prenosi Klix.ba.

Na pragu Lige prvaka je APOEL koji je rezultatom 2:0 kod kuće pobijedio Slaviju iz Praga. Remi bez golova upisali su Sporting Lisabon i FCSB, dok je CSKA Moskva u gostima savladala Young Boyse (1:0).

Hoffenheim je mnogo bolje otvorio utakmicu protiv Liverpoola. Tijekom prvih 10 minuta obilazili su oko šesnaesterca Redsa, lagano prijetili i stezali obruč, u jednom momentu tražili jedanaesterac nakon što je Lovren reagirao u kaznenom prostoru. Domaći su smatrali da je hrvatski reprezentativac igrao rukom.

Jedanaesterac su dobili u 11. minuti kada je Bjorn Kuipers start Loverna nad Gnabryjem okarakterisao dovoljno oštrim za udarac s 11 metara. Odgovornost je preuzeo Kramarić koji blago šutira pravo u Mignoleta koji brani njegov udarac.

Kazna je mogla stići samo četiri minute kasnije kada Salah izlazi na golmana domaćeg tima, ali šutira pored gola.

Uslijedio je mirniji period igre, a onda je bh. reprezentativac Ermin Bičakčić napravio prekršaj u 34. minuti nakon čega je dobio žuti karton. Prekršaj Hoffenheima iskoristio je desni bek Redsa Alexander-Arnold koji pogađa za 1:0 sa oko 25 metara.

U finišu prvog poluvremena domaći su mogli do izjednačenja, ali Wagner pogađa stativu, a Gnabryjev udarac brani Mignolet.

Potom je u sudačkoj nadoknadi nakon centaršuta iz kornera šansu za Liverpool imao Lovren koji šutira pored gola.

Prvu veću šansu u drugom dijelu Redsi su imali u 51. minuti kada udarac Manea brani Baumann. Naredne šanse za goste stigli su u 70. i 71. minuti, ali Salah i Lovren nisu pronašli put do mreže.

Ipak, put do mreže uspijeva pronaći rezervista Milner koji uz malo sreće, jer je lopta dodirnula protivničkog igrača, matira Baumanna za 2:0.

Redsi su imali ogromnu prednost koju su poljuljali u 87. minuti kada Uth pogađa za 2:1, a golu je prethodilo loše postavljanje obrane Liverpoola.

U sudijskoj nadoknadi Hoffenheim je mogao i do remija, ali je Demirbay nakon centaršuta Kramarića iz slobodnog udarca iz sjajne pozicije šutirao glavom preko gola.

Ermin Bičakčić je igrao do 52. minute kada ga je zamijenio Nordtveit.

Ciparski APOEL je kod kuće rezultatom 2:0 pobijedio Slaviju Prag iz Češke, a golove su postigli De Camargo (2′) i Aloneftis (10′). Od 72. minute u dresu gostiju igrao je bh. fudbaler Muris Mešanović.

Ruski predstavnik CSKA je u gostima autogolom Kasima iz sudačke nadoknade savladao švicarski tim Young Boyse (1:0), dok su portugalski Sporting i FCSB (donedavno poznat kao Steaua Bukurešt) iz Rumunije remizirali (0:0).