Kvalifikacije za EURO 2016

reprezentacija BIH, Safet Sušić Pape, Hrvatska nogometna reprezentacija, Euro 2016, kvalifikacije za ep 2016., nogomet, nogomet, Europsko prvenstvo, nogomet, Euro 2016, kvalifikacije za ep 2016.
U najzanimljivijoj utakmici subotnjeg programa kvalifikacija za EURO 2016 nogometaši Engleske su na Wemmbleyu slavili protiv Slovenije s 3-1, Rusija je poražena u Beču od Austrije (0-1), dok su uvjerljive pobjede ubilježili europski prvak Španjolska, Slovačka i Švicarska.

Slovenci su se na Wembleyu dobro držali u prvih sat vremena igre, čak su i poveli autogolom Jordana Hendersona u 57. minuti. Samo dvije minute kasnije Wayne Rooney je iz kaznenoog udarca zabio pogodak u svom jubilarnom, stotom nastupu za "Gordi Albion", a pobjedu je Engleskoj donio Danny Welbeck s dva zgoditka u 66. i 72. minuti.

Englezi vode u skupini s maksimalnih 12 bodova, a Slovenci su im prvi zabili pogodak u ovim kvalifikacijama. U ovoj skupini je San Marino načinio senzaciju jer je kod kuće odigrao 0-0 s Estoncima.

To je možda i najveća senzacija ovogodišnjih kvalifikacija jer su nogometaši doista skromnog San Marina do danas bili poraženi u čak 61 službenoj utakmici zaredom. Švicarci su kod kuće pobijedili Litvu s 4-0, no poveli su tek u 66. minuti i to autogolom litvanskog vratara.

Austrija je u Beču došla do velike pobjede nad Rusima (1-0), a jedini pogodak postigao je Rubina Okotie u 72. minuti. Rusi s izbornikom Fabiom Cappelom opet su pokazali poslovičnu neefikasnost, a nakon četiri utakmice imaju samo pet bodova i drugi su iza Austrije koja vodi s 10 bodova.

U ovoj skupini je iznenađenje, poput San Marina, napravio i Lihtenštajn koji je s 1-0 slavio u Moldaviji, a to je toj maloj državici prva pobjeda u kvalifikacijama nakon punih 10 godina. U Podgorici su Crna Gora i Švedska igrali 1-1, gosti su poveli zgoditkom Ibrahimovića, a izjednačio je Jovetić iz jedanaesterca.

U skupini C Španjolska je kod kuće porazila Bjelorusiju s 3-0, a prva dva zgoditka pala su u razmaku od samo dvije minute. Slovaci su bez problema prošli teško gostovanje u Makedoniji pobjedom od 2-0, te vode u skupini s 12 maksimalnih bodova ispred Španjolske koja ima 9. Ukrajina je ubilježila tri boda na gostovanju u Luksemburgu, a sva tri gola polučio je Andrij Jarmolenko.