Kamerun svladao Ganu i izborio finale s Egiptom

Kamerun, egipat

Golove za pobjedu Kameruna zabili su Michael Ngadeu-Ngadjui u 72. minuti, te Christian Bassogog u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Kamerun će u finalu u nedjelju u 20 sati igrati protiv reprezentacije Egipta koja je u srijedu boljim izvođenjem kaznenih udaraca pobijedila Burkinu Faso 4-3. U regularnom dijelu bilo je 1-1. Egipćani su poveli pogotkom svoje najveće zvijezde, napadača Rome Mohameda Salaha u 66. minuti, a za Burkinu Faso je izjednačio Aristide Bance. Nakon što u produžetku nije bilo golova odluka je pala u izvođenju jedanaesteraca.

Egipćanima će to biti deveto finale u povijesti, a osvojili su prvenstvo rekordnih sedam puta. Posljednji put 2010. godine. Kamerun je izborio svoje sedmo finale, a do sada je slavio četiri puta, zadnji put 2002. godine.

Utakmica za treće mjesto između Gane i Burkine Faso je u subotu u 20 sati.