FOTO  Kadeti Želje bolji od Sarajeva, pobjeda juniora Sarajeva u gradskom derbiju

Sarajevo - Željezničar

KADETI: Sarajevo - Željezničar 1:2

Kadeti Željezničara zabilježili su pobjedu u gradskom derbiju nad Sarajevom rezultatom 2:1. Prvo poluvrijeme proteklo je u ravnopravnoj igri u kojoj su gosti s Grbavice došli do prednosti u 34.minuti pogotkom Nuhanovića. Samo par minuta kasnije Željo povećava prednost preko Hasanovića. Jedini pogodak za domaće postigao je Šahbazović u 53.minuti susreta.

JUNIORI: Sarajevo - Željezničar 2:1

Juniorski derbi donio je puno bolju i zanimljiviju utakmicu od kadetske. Domaći nogometaši dolaze do prednosti u 41.minuti iz dvojbene situacije. Udarac Smajlagića brani golman Želje, odbijena lopta pogađa u ruku nogometaša Sarajeva na koju natrčava Hadžić i pogađa za 1:0. Četiri minute kasnije Smajlagić pogađa za 2:0 iz jedanaesterca nakon što je igrač Željezničara igrao rukom u kaznenom prostoru. Nastavak utakmice donosi ravnopravnu igru u kojoj su obje ekipe mogle postići pogodak. U 85.minuti još jedna dvojbena situacija kada stoper Sarajeva pravi prekršaj na gostujućem napadaču u izglednoj situaciji međutim sudac se nije oglasio. Poslije te akcije trener Željezničara je udaljen s klupe zbog prigovora. Ipak Željo postiže pogodak preko Hrvanovića u 88.minuti za konačnih 2:1.