Italija preko Hrvatske do polufinala EP-a

Futsal, Europsko prvenstvo, Hrvatska, Španjolska, Hrvatska, italija, Futsal
Hrvatska reprezentacija ipak nije uspjela izboriti novo polufinale Europskog prvenstva, nakon osvojenog četvrtog mjesta na domaćem terenu 2012. godine. U Belgiji je zaustavljena u četvrtfinalu protiv Italije.

Italiji je za vodstvo trebalo samo 46 sekundi. Dva je puta Jukić obranio talijanske pokušaje, no treći puta više nije mogao i Romano je gurnuo loptu u mrežu.

Hrvatska je uzvratila u sedmoj minuti, preko Jelovčića, koji se izvrsno probio po desnoj strani, sjajno prevario Mammarellu i poravnao na 1:1.

Ipak, na odmor su Talijani otišli s pogotkom viška, pokazalo se presudnim. Igrala se deseta minuta kada je Vampeta izveo prekid i dodao Fortinu, koji je pronašao put ispod Jukića za 2:1.

U drugom su poluvremenu Jelovčić i Vampeta pogodili vratnicu i prečku, u 32. i 34. minuti, a potom je Hrvatska opet zaigrala s igračem-vratarem.

Posjed lopte, međutim, nije urodio plodom. Najbliže je izjednačenju stigao Novak, kojega je nekoliko sekundi prije kraja zaustavio okvir gola.

Italija će u polufinalu igrati protiv Portugala, dok Rusija čeka boljeg iz ogleda Slovenije i Španjolske.