FOTO  HŠK Zrinjski-FK Željezničar 3:3

Stadion HŠK Zrinjski, FK Željezničar

Bio je to derbi, ne samo ovoga kola, nego i cijelog prvenstva s obzirom da su snage odmjerile dvije prvoplasirane momčadi PL BiH.

Nažalost utakmica je igrana u lošim vremenskim uvjetima i kiša koja je padala u Mostaru puna dva dana biti je uticala na posjetu derbiju. Ovoga puta na stadionu se okupilo tek nešto više od 2000 gledatelja.

Momčadi su nastupile u slijedećim sastavima:

ZRINJSKI: Pirić, Galić, Barišić, Čirjak, Handžić, Pezer, Jakovljević, Filipović, Gržan, Kadušić, Bilbija

ŽELJEZNIČAR: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Mehremić, Blagojević, Bogičević, Zakarić, Zajmović, Vranješ, Hajdarević, Ubiparip.

Željezničar je poveo u prvom dijelu autogolom Barišića u 8. minuti i Vranješ u je 27. povisio na 0:2, i to je bio rezultat prvog dijela.

U drugom dijelu Zrinjski kreće na sve ili ništa i u igru ulaze Aćimović, Jović i Berkić.

Ipak u 85. sviran je penal za Željezničar. Glavni sudac je na bijelu točku pokazao tek nakon intervencije pomoćnika, što je izazvalo buru prosvjeda iz publike, ali i od igrača Zrinjskog. Nakon udarca Zakarića Pirić brani penal, ali opet lopta dolazi Zakariću koji pogađa za 0:3

Na 1:3 smanjuje Jović u 88. minuti, a minutu kasnije na 2:3 pogađa Aćimović glavom

Za 3:3 Pezer pogađa glavom u sudačkoj nadoknadi, a to je izazvalo erupciju oduševljenja na stadionu.

Utakmica završava 3:3