FOTO  Hrvatski kup: Osijek i Dinamo dolaze s 'nulom' na uzvrat u Zagreb

Ponudili su Osijek i Dinamo dobar nogomet u prvoj utakmici finala Hrvatskog nogometnog Kupa, koja je odigrana u Gradskom vrtu pred više od osam tisuća gledatelja, u fantastičnom ambijentu i odličnoj atmosferi. Prvih pola sata pripalo je Osječanima koji su propustili nekoliko prilika, a posebno u prvoj minuti kada udarce Maglice i Jugovića odlično brani Kelava.

U nastavku dvoboja Dinamo je preuzeo inicijativu, najbliže pogotku bio je napadač Dinama Beqiraj koji je u 80. minuti uputio udarac s dvadesetak metara i pogodio vratnicu. Domaćin je prijetio iz opasnih kontranapada, ali susret je završio bez pobjednika. Osječani na uzvrat u Zagreb putuju s odličnih 0:0.

Treba napomenuti da su se obje navijačke grupe prisjetile pogibije 12 hrvatskih redarstvenika u Borovu selu kao i pobjedničke vojne akcije Bljesak.