Hrvatska i Italija remizirali odigravši 1:1

Hrvatska, italija, Futsal

Hrvatska reprezentacija je u drugom prijateljskom susretu remizirala s Italijom odigravši 1-1. Hrvatska je odigrala još jednu dobru utakmicu, bila je bliže pobjedi, no i remi kod renomiranog protivnika kakav je Italija je zasigurno jako dobar rezultat, piše crofutsal.com.

Četvrti sudac: Fabio Pozzobon

ITALIJA: Francesco Molitierno, Marco Ercolessi, Giacomo Azzoni, Alex Merlim, Massimo De Luca, Gabriele Ugherani, Marcelinho Padilha, Julio De Oliveira, Mauro Canal, Criastiano Fusari, Diego Cavinato, Paolo Cesaroni, Musumeci, Michele Miarelli, trener: Alessio Musti

HRVATSKA: Žarko Lukatin, Davor Kanjuh, Josip Jurlina, Franco Jelovčić, Luka Perić, Toni Jelavić, Vedran Kazazić, Maro Đuraš, Duško Martinac, Tihomir Novak, Josip Suton, Kristijan Postružin, Luka Suton, Matej Horvat, Ante Daničić, Filip Bašković, trener: Mato Stanković

STRIJELCI: 0-1 Jurlina (5′), 1-1 De Oliveira (36′)

ŽUTI KARTONI: Cavinato (ITALIJA), Kanjuh, Kazazić (HRVATSKA)

IGRAČ UTAKMICE: Franco Jelovčić (HRVATSKA)

KOMENTAR UTAKMICE:
Hrvatska je veliku priliku za vodstvo propustila već u 4.minuti, kada Marcelinho u kaznenom prostoru ruši Kanjuha, no Molitierno brani udarac Jelovčića iz penala. Nismo dugo čekali na vodeći zgoditak naše reprezentacije. Mladi Josip Jurlina odlično je iskoristio ukazanu priliku i u 5.minuti zabio na drugoj stativi nakon sjajnog ubačaja Jelovčića s desne strane za 0-1. Do odmora smo gledali odličnu Hrvatsku, koja je imala terensku inicijativu, no rezultat se nije mijenjao. U nastavku je Italija bila opasnija, no naša se reprezentacija odlično branila. Najbliže izjednačenju Talijani su bili u 32.minuti kada Luketin bravurozno obrano udarac De Oliveire. No ipak, u 36.minuti domaćin dolazi do izjednačenja. De Oliveira je ovoga puta nadmudrio Luketina majstorskom reakcijom pred našim golom za 1-1. Do kraja se rezultat nije mijenjao, a spomenimo i kako je Hrvatska od 35.minute igrala s 5 akumuliranih prekršaja. Ostalo je 1-1, remi koji nakon jučerašnje pobjede zasigurno više zadovoljava našu reprezentaciju, koja je ostvarila vrlo dobar dojam na gostovanju kod Italije, što ulijeva optimizam uoči skorašnjih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.