Hrvat hit večeri u Europskoj ligi: Gol i asist za preokret u Moskvi!

Josip Brezovec, Europska liga
...svladavši na gostovanju Lokomotiv Moskvu s 2:1, a junak prvaka Moldavije bio je hrvatski veznjak Josip Brezovec (bivši igrač Varteksa, Dinama, Slaven Belupa, Rijeke...).

Moćni Lokomotiv, koji je ovog vikenda kao gost razmontirao Zenit s 3:0 i vodeći je klub ruskog prvenstva nakon 15 kola, poveo je protiv Šerifa u 26. minuti pogotkom Farfana.

Međutim, tada na scenu stupa Brezovec. Prije odlaska na odmor, u 41. minuti, asistirao je za izjednačujući pogodak Badibange, da bi u 53. primirio jednu loptu na rubu šesnaesterca i krasno pogodio donji desni kut vratara Medvedeva.

Ovo je prva pobjeda Šerifa u izuzetno tijesnoj skupini F u kojoj je između vodećeg Kopenhagena i posljednjeplasiranog Zlina samo četiri boda razlike uoči posljednja dva kola.

U idućem kolu Šerif je domaćin Zlinu, a Lokomotiv će ugostiti Kopenhagen.