Gošk pobjednik memorijalnog turnira u Vinjanima

NK GOŠK, nk vinjani, Vinjani
...turnira „Ante Bruna Bušića", u Donjim Vinjanima, ove godine to je učinio GOŠK iz Gabele, koji je gotovo cijelu utakmicu finala odlično parirao pehistu Rudešu.

Petar Raguž svojim je pogotkom u 87-oj minuti najzaslužniji što pokal ide u Gabelu. Imao je Rudeš svojih prilika koje nije iskoristio. Možda najbolja pružila mu se u 70.minuti, kada se Mrkonjić našao jedan na jedan s vratarom GOŠK-a Kozićem, pokušao ga zaobići, a ovaj mu to uspio obraniti. GOŠK je pak pružao veću inicijativu, vršio pritisak, stvarao šanse, no otvorilo im se tek pred kraj, kada Petar Raguž lijepo vara Banića i zakucava pod gredu za konačnih 1:0.

Rudeš je tako u Vinjanima izgubio svoj drugi finale zaredom.

U utakmici za treće mjesto slavili su domaćini pobijedivši Imotski na jedanaesterce 5:3 (1:1).

Igrači iz Gabele i pojedinačno su nagrađeni. Najbolji vratar turnira je njihov Dalibor Kozić, najbolji igrač Elvedin Aletić, također iz GOŠK-a, dok je najbolji strijelac turnira Borna Petrović iz zagrebačkog Rudeša.

TEKST I FOTO: DARKO LONČAR