GOŠK iz Gabele kolo prije kraja osigurao povratak u Premijer ligu BiH

Gošk Hajduk

... 29. kola Prve lige Federacije BiH odigrali utakmicu u Orašju protiv istoimenog domaćina koja je završila rezultatom 1:1.

Domaći su slavili pogotkom Tomislava Markovića u 42. minuti, ali su gosti uspjeli doći do boda pred sami kraj kada Mirsad Ramić pogađa za 1:1. Klubu iz Gabele na ruke je išao i rezultat drugoplasirane Bosne iz Visokog koja je u Novom Travniku osvojila "samo" bod tako da je kolo prije kraja GOŠK već osigurao od naredne sezone društvo najboljih. GOŠK ima tri boda više, ali i bolji međusobni skor od Bosne iz Visokog kolo prije kraja prvenstva.

Visočaci su poveli u 43. minuti preko Adnana Hodžića, ali domaći se vraćaju sredinom drugog poluvremena kada gol postiže Mahir Mehić iz slobodnog udarca. Do kraja su mreže mirovale i Bosna sada ima 50 osvojenih bodova.