FOTO  GOŠK i Velež podijelili bodove

Hercegovački derbi nije gledateljima u prvom poluvremenu ponudio iznimno dobar nogomet, jer se igralo većinom na sredini terena. Domaćin je od prve minute preuzeo inicijativu i u više navrata ugrozio mrežu Veleža, no pogotka nije bilo.

Prvo poluvrijeme obilježili su teatrali padovi nogometaša Veleža, posebice Damira Rovčanina, koji je u više navrata teatralno odglumio ozlijedu, za što je glavni sudac utakmice Bureković žutim kartonom kaznio igrača GOŠK-a Miljenka Bošnjaka.

U prvom poluvremenu valja izdvojiti dvije izvrsne prilike Karića, a oba udarca otišla su preko gola.

Na poluvrijeme se tako otišlo rezultatom 0:0.

Ni drugi dio utakmice nije pružio ništa bolju igru. Nogometaši GOŠK-a održali su svoj ritam i sustavno bili bolji, no kao i do sada izostala je realizacija i postizanje zgoditka. Hercegovački derbi završio je tako rezultatom 0:0 i podjelom bodova između GOŠK-a i Veleža.

XV kolo nogometne Premijer lige BiH

NK ''GOŠK'' Gabela - FK ''Velež'' Mostar 0:0

Mjesto: Stadion ''Podavala'' Gabela

Gledatelja: 300

Suci: Bureković Muamer (Zenica), Bećirović Zlatan (Mramor), Kunić Ratko (Banjaluka) i Alečković Emir (Sarajevo)

Delegat: Ševarika Čedo (Banjaluka)

Kontrolor suđenja: Kulović Sead (Sarajevo)

NK ''GOŠK'' Gabela: Nikola Scherng, Marko Prskalo, Vedad Šabanović, Saša Mus, Armin Helvida, Mirsad Šiljak, Tomislav Tomić, Damir Zlomislić, Ivan Raguž, Mahir Karić, Miljenko Bošnjak.
Trener: Odović Milomir

FK ''VELEŽ'' Mostar: Senedin Oštraković, Goran Stokić, Tarik Cerić, Slobodan Lakičević, Armin Jazvin, Perica Ivetić, Mustafa Kodro, Rijad Demić, Eldar Hasanović, Damir Rovčanin i Danijel Brković.
Trener: Varešanović Mirza

Olimpic - Široki Brijeg 0:0

U drugoj utakmici, Olimpic i Široki Brijeg su odigrali bez golova rezultatom 0:0.