Golovima Ubiparipa ekipa Tuzla Cityja prvi put pobijedila Slobodu

fk tuzla city, FK Sloboda Tuzla

U susretu 7. kola Premijer lige BiH, ekipa Tuzla Cityja pobijedila je na Tušnju Slobodu rezultatom 2:1 (0:0).

Oba pogotka za „plave“ iz Siminog Hana postigao je Vojo Ubiparip.

Prvi put se u strijelce upisao u 62. minuti sa 11 metara. Prethodno je Amar Beganović nepropisno u 16-ercu zaustavio  Nermina Crnkića i dosuđen je kazneni udarac, a Ubiparip je golmana gostiju poslao na jednu stranu, a loptu na drugu za 1:0.

Sloboda je uzvratila u 76. minuti. Tek što je ušao u igru, gol za „crveno-crne“, na dodavanje Almira Bekića, postigao je Toni Livančić.

Međutim, radost igrača Slobode trajala je do 86. minute. S desne strane povratnu loptu poslao je prema Ubiparipu Ajdin Nukić, a prvi strijelac Tuzla Cityja s oko 15 metara nepogrešivo je poslao uz samu stativu golmana Nikole Lakića.

Ovo je, ujedno, prva pobjeda Tuzla Cityja u četiri međusobna susreta sa Slobodom, odnosno, u šest, računajući i dva susreta u Kupu BiH, ali je tada ekipa iz Simin Hana igrala u Prvoj federalnoj ligi i to pod imenom Sloga.