Genijalni Messi donio naslov usred Madrida

FC Barcelona B, FC Barcelona, leo messi, nogomet, Lionel Messi, broj, dres, Athletic Bilbaoa, FC Barcelona, messi, leo messi, Ivan Rakitić, FC Barcelona, UEFA, Lionel Messi

Zabio je u 65. minuti za konačnih 1:0 u Madridu protiv aktualnog prvaka Atletica.

Barcelona je u posljednja dva kola donijela četiri boda prednosti pred Realom i pobjeda na Vicente Calderonu donosila je prvi trofej Kataloncima pod vodstvom Luisa Enrique. Pogodak vrijedan tri boda genijalni Messi je zabio na asistenciju Pedra koji je u udarnoj postavi zaigrao umjesto Urugvajca Luisa Suareza. Bio je to 41. Messijev pogodak ove sezone u španjolskoj Primeri.

Ivan Rakitić je do 87. minute bio u igri, kad ga je zamijenio Rafinha, dok je u domaćoj momčadi Mario Mandžukić počeo utakmicu na klupi, a u 72. minuti zamijenio Ardu Turana, ali nije se našao u prilici za postizanje pogotka.

Unatoč porazu, Atletico je ostao na trećem mjestu s tri boda više od Valencije koja je kod kuće odigrala samo 1-1 protiv Celte Vigo.