FOTO  Velež - Travnik 1:0

Po prohladnom i vjetrovitom vremenu u Vrapčićima utakmicu je došlo odgledati tek nekoliko stotina gledatelja.

Piše: M. Ćosić

Obje momčadi su istrčale u sljedećim sastavima:

Velež: Hadžiđulbić, Stokić, Ivetić, Zaimović, Kazazić, Gančev, Kodro, Demić, Okić, Rovčanin, Velagić.

Trener: Milomir Odović.

Travnik: Adilović, Terzić, Hodžić, Ribić, Helvida, Zatagić, Popović, Varupa, Fajić, Badrov, Pranjković.

Trener:  Selimović Nedžad.

Velež je u utakmicu krenuo agresivno sa namjerom da što prije postigne pogodak. Već u 1. minuti korner za Velež iz kojeg domaći nisu ozbiljnije zaprijetili. U 3. minuti odlična prilika za Okića koji izlazi sam ispred golmana ali slabo šutira, lopta za golmana gostiju Adilovića. U 6. minuti Okić ponovno slabo šutira iz jedne poluprilike. U 10. minuti dobra soloakcija Demića koji šutira preko gola.

U 12. minuti teže se ozljedio igrač Veleža Ivetić a u igru je ušao Kajtaz. U 19. minuti žuti karton je dobio igrač Travnika Badrova nakon oštrog starta.

U 20. Minuti ponovno dobra šansa za domaće ali Okić je zamalo neprecizan. Velež je ponovno u 27. minuti  ponovno zaprijetio nakon dobrog prodora Rovčanina po desnoj strani koji je ubacio oštro u 5 metara ali je golman Adilović dobro intervenirao. U 30. Minuti dobro šutira Velagić sa 25 metara ali tik pored gola.

Tek u 31. minuti bilježimo odličnu priliku Travnika kada je golman Veleža Hadžiđulbić odlično odbranio dobar šut sa 10-tak metara.

U 42. minuti slobodan udarac za Velež iz kojeg Zaimović dobro šutira ali golman Adilović ponovno dobro brani. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:0 iako je Velež imao puno više od igre.

U drugo poluvrijeme Velež kreće još odlučnije da postigne pogodak. U 47. minuti ponovno slobodan udarac za Velež kojeg izvodi Zaimović ali ovog puta lopta ne prolazi živi zid.

60. minuta 1:0

Igrala se 60. minuta kada je Velagić dobro primio jednu loptu na 16 metara i prosljedio je do Okića koji preciznim udarcem šalje loptu u gol. U 68. minuti požutio je Zaimović. Velež je nakon postignutog gola lagano prepustio terensku incjativu Travniku i čekao svoje prilike iz kontre. Travnik je tek u 72. minuti ozbiljnije zaprijetio ali je mreža Veleža ostala netaknuta.

Do kraja utakmice Velež je čuvao rezultat, dok Travnik nije uspjevao ozbiljnije ugroziti gol domaćih.