FOTO  NK Široki Brijeg-HŠK Zrinjski 4:1

Utakmici je nazočilo oko 1500 gledatelja, a u velikom broju Pecaru su pohodili navijači i sipmatizeri Zrinjskog.

Gledatelji su gledali dobru igru, a pobjedom 4:1 Širokobriježani su uzvratili Zrinjskom za poraz u prvom dijelu sezone. Domaći su poveli pogotkom Matea Roskama u 25. minuti, a samo četiri minute kasnije u 29. minuti,  Wagner povisio je rezultat na 2:0.Zrinjski je uspio smanjiti rezultat pogotkom najboljeg strijelca Premier lige Ivana Lendrića u 36. minuti.

U 57. minuti Roskam je svojim drugim pogotkom na utakmici pogodio za 3:1, da bi konačnih 4:1 postavio  Pinjuh u 72. minuti utakmice.

Utakmica je protekla u fer i korektnom ozračju bez grubih startova, a jedinu mrlju na ovaj derbi bacila je policija koja je izazvala incidente sa navijačima Zrinjskog u trenucima kada je utakmica počela. Što se tiče navijačke atmosfere na stadionu i ona je bila korektna, obije navijačke skupine bodrile su svoje nogometaše, a glasniji i brojniji bili su mostarski Ultrasi.