FOTO  HŠK Zrinjski-FK Sarajevo 4:2

HŠK Zrinjski, FK Sarajevo

Utakmici je nazočilo oko 4000 gledatelja koji su na kraju ipak zadovoljni otišli kućama.

HŠK Zrinjski: Hadžić, Džidić, Duro, Kutalia, Selimović (od 72. Perić), Markić, Stojkić, Sušić (od 72. Pehar), Lendrić (od 53. Miličević), Popović, Aničić.
FK Sarajevo: Jović, Arsenijević, Belošević, Gutić, Muharemović, Šćepanović (od 70. Suljić), K. Handžić, Kojašević (od 46. Hamzagić), Pehlić, Obuća (od 70. Jahović), Avdić.

Zrinjski je poveo već u 4. minuti pogotkom Lendrića na asistenciju Dure. Desetak minuta kasnije već je rezultat 2:0, a strijelac za Zrinsjki opet Ivan Lendrić.

Nekoliko munuta nakon toga sudac iz igre zbog međusobnog naguravanja isključuje Džidića i Avdića. Do kraja poluvremena gledali smo odličnu utakmicu sa puno prigoda, i gosti mogu žaliti za svojim koje su propustili. Kada se očekivao kraj poluvremena Selimović je pogodio za 3:0 i veliko slavlje na stadionu pod Bijelim Brijegom.

U drugom dijelu gosti se vraćaju u utakmicu sa dva pogotka, i tako susret dovode do potpune neizvjesnosti. Prvo je u 51 minuti Gutić smanjio na 3:1, a Pehlić je u 80. smanjio na 3:2. Do kraja utakmice očekivali smo pritisak gostiju, ali on je izostao dok je Kutalija u zadnjim minutama pogodio za konačan rezultat 4:2.