FOTO  Hercegovački derbi u Mostaru pripao Brotnju uz pet golova Marina Sutona

HFC Zrinjski, MNK Brotnjo, hercegovački derbi, marin suton

U hercegovačkom derbiju MNK Brotnjo pobijedio je u Mostaru ekipu HFC Zrinjski sa 8:3.

Čitlučani su tako prvi dio sezone završili na četvrtom mjestu sa 16 osvojenih bodova, dok Plemići imaju devet bodova manje i drže osmu poziciju, te im u nastavku predstoji grčevita borba za ostanak u društvu najboljih.

Marin Suton je doveo Brotnjo u vodstvo u trećoj minuti susreta. No, Luka Pehar s dva gola u četvrtoj minuti preokreće rezultat u korist domaćina. Deset minuta nije bilo pogodaka, a zatim je Marin Suton pogodio mrežu Zrinjskog za poravnanje 2:2. Isti igrač je dvije sekunde prije kraja prvog poluvremena postigao svoj treći pogodak za novo vodstvo gostiju.

U nastavku susreta Brotnjo je pokazalo kako je u ovom trenutku puno kvalitetniji protivnik. Suton je u 28. minuti postigao dva gola i riješio sve dvojbe oko pobjednika.

Najbolji pojedinac domaćina Luka Pehar minutu kasnije postigao je svoj treći pogodak, a zatim su igrači trenera Mateja Čilića do kraja susreta dali još tri gola i stigli do uvjerljive pobjede.

Pogađali su Ivan Marković, Zvonimir Ćavar i Silvio Dujmović.

Zrinjski će drugi sezone otvoriti domaćim susretom sa Kaskadom, a Brotnjo gostovanje kod Seljaka u Livnu.