FOTO  & VIDEO: Velež - Široki Brijeg 2:5

Po iznimno teškom vremenu na stadionu u Vrapčićima se skupilo oko domaćih 600 gledatelja i oko 50 Škripara. Mokar i težak teren nisu bili prepreka za dobar i korektan nogomet koji su pružile obje momčadi.

Obje momčadi su istrčale u sljedećim sastavima na teren:

FK Velež: Borić, Kodro, Šljakić, Duraković, Kajtaz, Zaimović, Kadrić, Velagić, Stupac, Okić, Hasanović. Trener: Adis Obad.

NK Široki Brijeg: Bandović, Diogo, Brekalo, Ćutuk, Hrkač, Zakarić, Renato, Ivanković, Šilić, Wagner, Roskam. Trener: Ivo Ištuk.

Sami početak utakmice je protekao tek jednim šutom u 2. minuti Stupca u okvir gola ali Bandović je na mjestu.

0:1

Igrala se 14. minuta kada je Wagner (najbolji igrač ovog susreta) dao jednu odličnu loptu u prostor za Roskama koji u maniri veliko strijelca lobuje istrčalog golmana Borića. Igrači Veleža su u nekoliko navrata u prvih 15 minuta pokušavali sa opsajd zamkama što im nije uspijevalo a igrači Širokog to nisu znali kazniti. Nakon vodstva Širokog Brijega Velež se budi i prijeti iz nekoliko akcija i  kornera.

1:1

Korner u 25 minuti za Velež je izveo Duraković, Bandović slabo izbija loptu koja dolazi na glavu Velagića koji je nepogrešiv za 1:1. Nakon izjednačenja Velež je nastavio sa boljom igrom.

2:1

Igrala se 27. minuta kada je iz jedne dobre akcije Veleža lopta došla do Okića koji preciznim šutom u nebranjeni kut golmana Bandovića pogađa za 2:1. Velež i dalje nastavlja sa dobrim akcijama i tako u 30. minuti dobro šutira Velagić a Bandović brani. U 32. minuti Kajtaz gubi jednu loptu, u nastavku Roskam daje za Šilića koji je sam izašao pred Borića ali je bio neprecizan i šutirao pored gola.

U 35. minuti sporan trenutak na utakmici, igrači Širokog su nakon jednog izvedenog korenara zabili gol ali je pomoćni sudac nakon zakašnjenja podigao zastavu i gol je poništen. U 39. minuti Zaimović dobro šutira ali lopta odlazi pored gola. U 43. minuti Šilić je pokušao iz slobodnjaka ali neprecizno.

U drugo poluvrijeme obje momčadi ulaze sa neizmjenjenim sastavima. U 50. minuti Stupac je šutirao glavom ali Bandović brani. U 52. minuti jedan prekršaj na vrhu 16 metara je izborio Hrkač, Šilić šutirao tik pored gola. Široki Brijeg ponovno prijeti u 54. minuti iz kornera preko Brekala ali rezultat je nepromjenjen. U 60. minuti prvi mijenja Ištuk, iz igre izlazi Ivanković a ulazi Weitzer.

2:2

Šilić je izveo korner za Široki Brijeg a u gužvi se najbolje snalazi Ćutuk koji pogađa glavom za 2:2. U 67. minuti mijenja i Obad iz igre izlazi Duraković a ulazi Ivetić koji samo minut poslije dobro šutira i za malo je neprecizan.

Od 70. minute gledamo samo jednu momčad Širokog na terenu i jednog igrača Wagnera.

2:3

U 72. minuti dobra lopta Zakarića za Wagnera koji je pretrčao igrača Veleža Kadrića i šutirao u bliži kut golmana Borića za 2:3. Problem sa fizičkom spremeom muži igrače Veleža već nekoliko posljednjih kola kada gosti u posljednji 20 minuta preuzmu igru. U 78. minuti dvostruka izmjena kod Veleža, iz igre izlazi Stupac i indisponirani Kadrić a ulaze Ćemalović i Ar. Škaljić.

2:4

U 78. minuti Škaljić ruši sa leđa Wagnera koji je bio u gol šanci i sudac Skakić je pokazao opravdano na bijelu točku i crveni karton Asimu Škaljiću. Šilić je siguran izvođač za 2:4.

2:5

Wagner je dobio jednu dubinsku loptu i sam izbio ispred golmana Borića i pogodio za konačnih 2:5. Do kraja smo vidjeli još nekoliko dobrih akcija na obje strane ali se rezultat u konačnici nije mijenjao.

Zaslužena pobjeda Širokog Brijega.

Škripari na utakmici

Sloboda je u derbiju začelja na "Tušnju" svladala Drinu sa 3:0 i tako došla do prve pobjede u posljednjih šest utakmica. Strijelci za pobjedu Tuzlaka bili su Jogunčić u 3., Bekić u 7. i Mujić u 84. minuti.

Istim rezultatom Čelik je u Zenici svladao Leotar. Zeničane je u vodstvo doveo Džafić u 45. minuti, na 2:0 povisio je Adilović u 69., a konačnih 3:0 postavio je Arnaut u 90. minuti.

Budućnost je u 10. kolu svladala Olimpic sa 2:1. Domaće je u vodstvo doveo Čolić u 6. minuti. Na 1:1 poravnao je Omić autogolom u 49. minuti, a isti igrač je pogodio i u 61. minuti za pobjedu Budućnosti, kojoj je ovo prva pobjeda u Banovićima.

Nogometaši Sarajeva su u susretu desetog kola Premijer lige BiH večeras na stadionu "Asim Ferhatović Hase" svladali Travnik s 1:0.

Jedini pogodak postigao je Hamzagić u 89. minuti.

Sarajevo se šestom pobjedom u sezoni probilo na drugo mjesto sa dva boda manje od vodećeg Borca, koji večeras dočekuje Rudar.