FOTO  & VIDEO: FK Velež - FK Sarajevo 1:2

Piše: M. Ćosić

Susret u Vrapčićima je pratilo oko 1000 gledatelja. Po iznimno teškom terenu slavila je momčad Sarajeva rezultatom 1:2 i tako Velež  gurnuli u grčevitu borbu za opstanak u ligi u nastavku prevenstva koji start nakon zimske stanke.

Obje momčadi su istrčale u sljedećim sastavima na teren:

FK Velež: Borić, Kodro, As.Šljakić, Ar. Škaljić (81' Lelo), Zaimović, Ivetić, Jazvin, Hasanović, Duraković, Velagić, Brković (76' Stupac). Trener: Adis Obad.

FK Sarajevo: Hamzić, Arsenijević, Muharemović, Trebinjac (85' Nuhić), Gutić, Torlak, Ihtijarević, Hamzagić (52' Handžić), Avdić,Kojašević (45'Suljić), Šćepanović. Trener: Mirza Varešanović

Glavni sudac: Arnautović Midhat.

Utakmicu u Vrapčićima bolje otvara Velež. U 6. minuti Škaljić izvodi dobro aut i baca loptu ispred gola gostiju, lopta za malo vara golmana Hamzića koji krajnjim naporom izbacuje loptu izvan gola. Domaći su tražili gol na što je sudac Arnautović pokazao za nastavak igre.  Slobodan udarac u 14. minuti izvod Ivetić ali golman Hamzić pravovremeno istrčava i hvata loptu.

Momčad Sarajeva je tek u 15. minuti iz dva kornera za redom ne uspijeva ozbiljnije zaprijetiti. U 21. minuti pokušao je šutom sa 30 metara Muharemović ali lopta odlazi pokraj gola, golmana Borića. U 27. minuti bilježimo dobru akciju Veleža, sa 16 metara šutira Hasanović ali se lopta od bloka odbija do golmana Hamzića.

0:1 Kojašević

Jednu dugu loptu odbrane Sarajeva, Avdić glavom spušta za Kojaševića koji maestralno reagira i šutira sa 30 metara i pogađa za 0:1. Borić je bio nemoćan.

Asim Škaljić je u nekoliko navrata pokušao sa bacanjem auta u 16 metara momčadi Sarajeva ali bez uspjeha.  U 34. minuti požutio je Kojašević zbog oštrog strta.  Samo dvije minuti poslije požutio je i Muharemović.  U 45. minuti požutio je kod Veleža Jazvin. Na poluvrijeme se odlazi sa minimalnom prednosti Sarajeva.

U nastavak susreta Velež kreće odlučnije i agresivnije da što prija poravna rezultat . U 49. minuti jedno krivo istrčavanje golmana Hamzića ne koristi igrač Veleža Hasanović. U 50. minuti pokraj gola je šutirao Muharemović.

1:1 Hasanović

Igrala se 56. minuta kada jednu loptu dobro prima Velagić i preciznim pasom upošljava Hasanovića koji izlazi sam ispred golmana Hamzića i pogađa za 1:1. Nakon poravnanja Velež igra puno bolje. U 63. minuti je požutio Ihtijarević.  U 67. minuti novi žuti karton za igrača Sarajeva Suljića. U 73. minuti novi žuti karton  za Torlaka nakon oštog starta.   U 77. minuti gol šansu propuštaju Velagić i Hasanović nakon katastrofalne greške golmana Hamzića.

1:2 Arsenijević

Nakon propuštene prilike Velagića i Hasanovića usljedila je kontra Sarajeva u kojoj golman Borić ruši Muharemovića i sudac Arnautović pokazuje na bijelu točku i žuti karton Boriću. Siguran izvođač je bio Arsenijević.

Do kraja utakmice Velež je pokušavao dugim loptama uposliti Stupca i Velagića koji nisu uspjevali ozbiljnije zaprijetiti golmanu Hamziću.

Na tiskovnoj konferenciji poslije utakmice, trener Sarajeva Mirza Varešanović kazao kako mu je žao Veleža što se nalazi u ovakvoj situaciji i da su njima danas bili bodovi prijeko potrebni i stoga čestitka svojim igračima na ovoj pobjedi. Što se tiče ostavke na mjesto trenera ove momčadi ,Varešanović je kazao kako je ta izjava bila malo ishitrena sa njegove strane ali da će sve znati nakon što uprava sjedne za stol.