FOTO/VIDEO  FK Velež - FK Željezničar 4:2

FK Velež, FK Željezničar

Pred oko 2500 gledatelja, Velež je odigrao jednu od najboljih utakmica u proteklih nekoliko sezona.

Velež dolazi u vodstvo preko Hebibovića u 20. minuti. Čolić je neoprezno vratio loptu u kazneni prostor, a Hebibović zabio. Na 2:0 povisio je Merzić u 26. minuti nakon šuta sa šesnaest metara, lopta se odbila od jednog igrača Željezničara i završila u mreži Lončarića. Velež je nastavio sa dobro igrom i stalno prijetio golu Lončarića. Ipak Željezničar preko kapetana Svrake u 38. minuti smanjuje rezultat na 2:1. Samo minut poslije Velež vraća prednost na dva gola. Janković je preciznim šutom pogodio za 3:1.

U drugom poluvremenu Velež je nastavio sa dobrom igrom i stvorio niz izglednih prilika koje domaći igrači nisu iskoristili. Rezultatsku neizvjeznost u utakmici vraća Škaljić nakon autogola u 68. minuti. Ipak Velež je u nadoknadi uspio povećati prednost na 4:2. Strijelac je bio ponovno Janković.

Velež je pobjedom nad Željezničarom olakšao gradskom rivalu Zrinjskom osvajanje titule. Navijači Željezničara su to teško prihvatili, video prilog: