FOTO  Premijer liga BiH: FK Velež - FK Željezničar 1:2 (1:1)

VELEŽ: Bandović, Kajtaz, Zvonić (od 90. Minuta Hajdarević), Mahinić, Jugo (od 75 Jazvin), Merzić, Okić, Mehremić, Brković, Derić, Knežević. Trener: Asmir Džafić.

ŽELJEZNIČAR: Gušo, B. Čolić (, Kvesić, Vasilić, Bogičević, Svraka, Zolotić, Jamak (od 90. Kerla), Stanić (od 63. E. Čolić), Adilović (od 63. Ramić), Zeba. Trener: Amar Osim.

Gosti iz Sarajeva bolje su otvorili utakmicu. Dominirali su na terenu u početnim minutama i rezultat toga je vodstvo do kojeg su došli u 10.minuti.  Svraka je  uposlio Kvesića koji je matirao Bandovića.

Od 20-te minute Velež je zaigrao bolje i rezultat toga je izjednačenje u 24.minuti kada Zvonić glavom pogađa za 1:1.

U nastavku Željezničar je nastavio dominaciju, Velež je prijetio opasno iz kontri. Do pobjede Željezničar je došao u 74.minuti. Pomoćni sudac signalizirao je dvojbeni prekršaj. Zeba odlično nabacuje, a Jamak glavom postavlja konačan rezultat 1:2. To je izazvalo revolt navijača te je susret nakratko bio i prekinut.

U sudačkoj nadoknadi Okić se našao sam pred gostujućim golmanom koji odlično brani i donosi pobjedu Željezničaru.