FOTO  FK Sarajevo - HŠK Zrinjski 1-2 (1:1)

Stadion HŠK Zrinjski, FK Sarajevo, Stadion HŠK Zrinjski, FK Sarajevo

Večeras je na stadionu Koševo po toplom i sparnom vremenu odigran derbi 1. kola Premijer lige BiH. Nakon samo 4 minute utakmice Nemanja Bilbija je doveo aktualne prvake u vodstvo i sve do 45. minute Plemići su imali tu prednost. U sudačkoj nadoknadi iz bezazlene situacije i obostranog nagurivanja igrač Sarajeva pada u šesnaestercu a glavni sudac susreta bez pokazuje na bijelu točku.

Velkovski izvodi precizno šut sa bijele točke i u sudačkoj nadoknadi Sarajevo poravnava rezultat na 1:1. U drugom poluvremenu 57. minuta sjajna asistencija Marjana Ćavara za Filipovića i Plemići su u vodstvu 2:1. Domaćini preko makedonskog internacionalca Vekovskog u 77. minutu susreta pogađaju vratnicu. FK Sarajevo - HŠK Zrinjski 1-2 (1:1)

Momčadi su nastupile u sljedećim sastavima :

FK Sarajevo: Pavlović, Novaković, Kuzmanović, Sarić, Rahmanović, Velkoski, Hebibović, Radovac, Mihojević, Bekić, Kadušić.

HŠK Zrinjski: Pirić, Barić, Jović, Pezer, Lučić, Todorović, Jakovljević, Katanec, Ćavar, Filipović, Bilbija.

Strijelci: Bilbija 4 min, Filipović 57 min za HŠK Zrinjski ,a Velkovski 45 min (11 metara) za FK Sarajevo