FC Salines-HFC Zrinjski 4:5

HFC Zrinjski, FC Salines Tuzla
HFC Zrinjski večeras je slavio u Tuzli nad ekipom Salinesa rezultatom 4:5. Bila je to utakmica koja dovodi publiku u dvoranu, puna lijepih akcija, pogodaka, ali i utakmica preokreta u kojoj su na kraju zasluženo slavili nogometaši Zrinjskog.

Poveo je Zrinjski u 3. minuti preko Boškovića. Dvije minute kasnije isti igrač je povisio na 0:2. Do odmora domaći su smanjili preko Buljubašića i rezultatom 1:2 se otišlo na odmor. Početkom drugog dijela domaći pogotcima Denisa i Buljubašića preokreću rezultat na 3:2, a zatim Sesar s dva pogotka ponovo vraća prednost Plemićima 3:4.

Domaćin se vraća pogotkom Milinkovića poravnava ba 4:4, a veliku pobjedu Zrinjskom donosi Bošković u 39. minuti. Konačnih 4:5 je i prava pozivnica za Gradski derbi sljedeći vikend kada će Plemići dočekati ekipu Mostar Staklorad.