Europska liga: Pobjede Sportinga i Atletico Madrida

U prvom susretu polufinala Europske lige Atletico Madrid je na Vicente Calderonu pobijedio Valenciju 4:2 i sasvim se približio plasmanu u finale. U drugom susretu Sporting je u Lisabonu pobijedio Athletic Bilbao 2:1. Uzvratni susreti su u četvrtak, 26. travnja u Valenciji i Bilbaou.

Golove za Atletico zabili su Falcao (18, 78), Miranda (49) i Adrian Lopez (54), a za goste Jonas (45+3) i Costa (90+3). Domaćin je poveo golom Falcaoa u 18. minuti, a potom imao još nekoliko prilika za povećanje prednost. No, umjesto drugog gola Atletica vidjeli smo izjednačenje 'Šišmiša' u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Tino Costa je izveo korner, Rami je glavom prebacio na drugu vratnicu gdje je Jonas gurnuo loptu u mrežu. Bolju igru Atletico je nastavio i u nastavku utakmice i već u prvih devet minuta zabio je dva gola. Prvo je Miranda povećao na 2:1 u 49. minuti, a pet minuta kasnije je Adrian Lopez zabio i treći gol. Sjajnu predstavu domaćina okrunio je Falcao novim golom u 78. minuti. U sudačkoj nadoknadi utakmice Valencija je golom Ricarda Coste smanjila na 4:2 i tako ostavila nadu za prolaz u finale uoči uzvrata.

U drugom polufinalnom ogledu Sporting je u Lisabonu pobijedio Athletic Bilbao 2:1 nakon što je gubio 0:1. Golove za Sporting postigli su Insua (77) i Capel (80), a za goste Aurtenetxe (54). Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri s dvije sjajne prilike na obje strane. Za goste je u 13. minuti zaprijetio Llorente koji je nakon ubačaja iz kornera prebacio gol. Za Sporting je najbolju priliku imao Joao Pereira u 34. minuti kada je uzdrmao okvir gola baskijske momčadi. Gosti su poveli golom Aurtenetxea u 54. minuti, a Sporting je izjednačio u 77. minuti golom Insue. Potpuni preokret dogodio se u 80. minuti kada je Capel postigao drugi gol za Sporting

ATLETICO MADRID - VALENCIA 4:2
MADRID. Stadion Vicente Calderon - 54.960 gledatelja; Sudac: Craig Thomson (Ško);
Strijelci: 1:0 Falcao (18), 1:1 Jonas (45+3), 2:1 Miranda (49), 3:1 Adrian Lopez (54), 4:1 Falcao (78), 4:2 Costa (90+3)
Žuti kartoni: Turan / Feghouli, Diego Alves
Crveni kartoni: -
ATLETICO MADRID: Courtois - Filipe Luis, Alvaro Dominguez, Miranda, Suarez - Turan (od 81. Tiago), Gabi - Adrian Lopez (od 90. Salvio), Diego (od 88. Perea), Juanfran - Falcao
VALENCIA: Diego Alves - Rami, Ruiz, Alba (od 72. Piatti), Ricardo Costa - Mathieu, Topal - Feghouli (od 72. Canales), Jonas, Costa - Soldado

SPORTING - ATHLETIC BILBAO 2:1

LISABON. Stadion Jose Alvalade - 50.000 gledatelja; Sudac: Jonas Eriksson (Šve);
Strijelci: 0:1 Aurtenetxe (54), 1:1 Insua (77), 2:1 Capel (80)
Žuti kartoni: Izmailov, Pereira / De Marcos, Iturraspe, Llorente
SPORTING: Patricio - Carrico (od 68. Carrillo), Pereira, Polga, Insua - Xandao - Schaars, Martins (od 76. Rubio) - Izmailov, Van Wolfswinkel, Capel (od 84. Pereirinha)
ATHLETIC BILBAO: Iraizoz - Aurtenetxe, Amorebeita, Iraola, Ekiza - Iturraspe - De Marcos, Herrera (od 73. San Jose) - Susaeta (od 83. Gomez), Llorente (od 87. Toquero), Muniain.