FOTO/VIDEO  EL: Everton preokrenuo, Sevilla slavila nad Villarrealom

UEFA, Europska liga, Liga prvaka, HNK Rijeka, Lokomotiva, Hajduk, CSKA, Apollon, Disciplinska komisija UEFA, nogomet, nogomet, tjedan nogometa, kvalifikacije za ep 2016., kvalifikacije, UEFA, UEFA, FIFA, uefa korupcija, korupcija, Disciplinska komisija UEFA, Damir Vrbanović, HNS, UEFA, Europsko prvenstvo, Liga nacija 2019, nogomet, Europska liga, nogomet, nogomet, osmina finala Europske lige , UEFA, treneri, UEFA, Disciplinska komisija UEFA, Disciplinski postupak, UEFA, Turska, počast žrtvama, UEFA, kazne, nogomet, UEFA, sustav kvalifikacija
U talijanskom okršaju u osmini finala Europske lige Fiorentina i Roma su u Firenzi odigrale 1:1, dok je branitelj naslova Sevilla u sjajnom dvoboju na gostovanju pobijedila Villarreal 3:1 i posve se približivši plasmanu u četvrtfinale. Na tom je susretu pao i najbrži gol u povijesti ovog natjecanja.Zenit se lako obračunao s Torinom
U prvom susretu osmine finala Europske lige nogometaši Zenita su u St Peterburgu pobijedili Torino 2:0.

Ključni trenutak utakmice dogodio se u 28. minuti kada je Torino ostao s igračem manje nakon što je isključen Marco Benassi. Mladi 20-godišnji veznjak je u 12. minuti dobio prvi žuti, a 16 minuta kasnije i drugi žuti karton.

Zenit je s igračem više rutinski stigao do pobjede, a golove su postigli Axel Witsel (38) i Domenico Criscito (53). Uzvratni susret je 19. ožujka u Torinu.