Eduardo debitirao pogotkom za Šahtar

Dudu će pamtiti da je svoj debitantski pogodak za Šahtar zabio Sevastopolu, u 42. minuti utakmice za 2:0. Prije Eduarda se u strijelce upisao Fernandinho koji je domaćine doveo u vodstvo u 26. minuti. Vrlo brzo nakon poluvremena sve je bilo rješeno, piše index.hr.

U 46. je treći gol Šahtara zabio Adriano, a u 60. je pogodio i Kosta pa su domaćini već nakon sat vremena igre imali 4:0. U 70. minuti je peti put mrežu gostiju zatresao Moreno, čime je postavljeno i konačnih 5:0 za Šahtar.

Gotovo 30.000 gledatelja, koliko ih se okupilo, moglo je uživati u sjajnoj partiji svojih ljubimaca bila je to najuvjerljivija pobjeda u povijesti na stadionu Donbass Arena. Šahtar je ovom pobjedom preuzeo prvo mjesto na ljestvici s 13 bodova, a prate ga Dnjipro s 12 i kijevski Dinamo s 10 bodova, ali Šahtar ima utakmicu više.