Dinamo protutnjao Mađarskom

Liga prvaka, GNK Dinamo
Dinamo je u uzvratnoj 3. pretkola Lige prvaka u Budimpešti sa 4:0 pobijedio Ferencvaros.

Podsjetimo, Dinamo je prvu utakmicu u Maksimiru odigrao 1:1.

Modri su u uzvratnoj utakmici na gostovanju kod Ferencvarosa vrlo brzo došli u prednost. Ademi se u 16. minuti izvrsno ubacio iza leđa obrane i pogodio za 0:1, a odličnu asistenciju upisao Olmo.

U nastavku utakmice Dinamo povećava prednost u 47. minuti. Oršić je lijepo prošao i asistirao sa Petkovića koji pogađa za 0:2. U 55. minuti Olmo se upisuje u strijelce. Ademi je ostavio povratnu loptu sa Olma koji pogađa za 0:3. U 79. minuti Majer je šutirao sa 25 metara, vratar odbio, a odbijenu loptu u gol pospremio Gojak za 0:4. Dinamo je mogao i do petog gola, ali Petković nije iskoristio kazneni udarac u 89. minuti.

Dinamo se plasirao u posljednje pretkolo Lige prvaka, a tamo ga očekuje norveški Rosenborg.

FERENCVAROS (4-2-3-1): Dibusz – Lovrencsics, Blažič, Dvali, Ćivić – Siger, Haratin – Zubkov, Škvarka (od 71. Heister 5), Nguen (od 65. Varga) – Sihnevič (od 84. Boli). Trener: Serhij Rebrov.

DINAMO (4-1-4-1): Livaković  – Stojanović, Dilaver, Perić, Leovac – Moro – Hajrović  (od 77. Majer), Ademi (od 70. Gojak), Olmo (od 83. Šitum), Oršić – Petković. Trener: Nenad Bjelica.