Debakl Željezničara u Mariboru

FK Željezničar, NK Maribor

Željezničar je poveo u 15. minutu protiv Maribora golom Eldina Adilovića. Prvo je Selimović šutirao iskosa, lopta je pogodila stativi i odbila se pravo na nogu Adilovića koji je s nekih šest-sedam metara "plasirao" u mrežu Maribora.

I to je bilo sve što smo vidjeli od Osimovih pulena u Mariboru.

Odmah na startu drugog dijela utakmice Maribor je stigao do izjednačenja. U 47. minutu mrežu Antolovića pogodio je Berič.

U 67. minutu Bogičević je faulirao Tavaresa u kaznenom prostoru, a sudac pokazao na bijelu točku. Mezga je bio siguran s bijele točke za potpuni preokret.

Novi gol zabili su Mariborčani deset minuta kasnije. Berič je prošao između Bogičevića i Kerle i rutinski postigao svoj ​​drugi, za Maribor treći gol na večerašnjoj utakmici. Kobnih pola sata za "Plave" u drugom dijelu utakmice.

U 93. minuti utakmice Brazilac Tavares zabio je za konačnih 4-1. Želji je to bila deveta utakmica u kvalifikacijama za Ligu prvaka, i nikada prije nisu primili četiri gola u drugom dijelu utakmice.