Debakl Maribora: Astana izbacila Slovence već u 2. pretkolu Lige prvaka

HŠK Zrinjski, NK Maribor, Liga prvaka, NK Maribor, FC Astana, Liga prvaka
Prije nešto manje od godine dana Maribor se u Ligi prvaka borio sa Chelseajem, Schalkeom i Sportingom, a sad su Slovenci europsku avanturu završili već u srpnju.

Maribor je pretrpio debakl te je ispao u 2. pretkolu LP-a izgubivši na gostovanju kod kazahstanske Astane 3:1, koja je preokrenula 1:0 poraz iz prve utakmice.

Domaćin je u kazahstanskoj prijestolnici poveo u 12. minuti preko Džolčijeva, ali Mariborčane je u igru vratio Rajčevič izjednačivši u 39. minuti. No novi šok gostima uslijedio je samo četiri minute kasnije kad je Canas donio 2:1 vodstvo Astani.

U 58. minuti ključni gol za prolaz kazahstanske momčadi zabio je Twumasi, a od 67. minute Maribor je igrao s igračem više isključenjem Canasa, no gosti to nisu uspjeli iskoristiti.