FOTO  Častan oproštaj Zrinjskog od Europe: Juniori remizirali s danskim Midtjylandom

juniori, Zrinjski

U uzvratnom susretu drugog kola UEFA Lige prvaka juniori Zrinjskog odigrali su u Mostaru 0:0 s danskim Midtjylandom.

Prvi susret odigran u Danskoj pripao je Midtjylandu s 3:1 koji je tako izborio nastavak natjecanja.

Gosti iz Danske u prvom poluvremenu su imali terensku inicijativu, ali nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti gol Plemića.

Prvu prigodu na utakmici imali su nogometaši Zrinjskog u 22. minuti preko Šilića, čiji pokušaj iz teške situacije brani vratar Thorsen.

U završnici prvog dijela bilježimo i poluprigodu za Dance. Igrači Midtjylanda su dugo kombinirali, a zatim je Simsir 'mlako' šutirao, pa Savić nije imao težak zadatak uhvatiti loptu.

Na otvaranju nastavka utakmice Zrinjski je ostao s deset nogometaša na terenu. U 51. minuti drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Blaž Bošković.

Veliku prigodu za vodstvo Danci propuštaju u 66. minuti kada je Simsir šutirao, a Savić sjajnom reakcijom sačuvao svoj gol. Minutu kasnije malo je nedostajalo da Zrinjski dođe do prednosti. Nakon ubacivanja Čoke udarac glavom Radoša završava na vanjskom dijelu mreže gostiju.

U 82. minuti najbolja prigoda na utakmici za Zrinjski. Šilićev udarac s vrha kaznenog udarca odbio je gostujući vratar, a Bošnjak sa 7-8 metara šutirao iznad gola.

Zrinjski: Savić, Tiro (od 73.Mičeta), Ramljak (od 73. Bošnjak), Šuta, Radoš, Bošković, Čoko, Šilić, Kurbaša (od 54. Tuka), Bašić, Stanić.

Midtjyland: Thorsen, Jensen, Anker, Sorensen, Lind (od 83. Kaiser), Hansen, Simsir (od 89. Heiselberg),  Andersen, Hannola (od 69. Fraulo), Nwadike, Martis.