Čarobni Messi otključao, Neymar 'zakucao' Bayern

Ivan Rakitić, FC Barcelona, nogomet, FC Barcelona, Ivan Rakitić, tv prava, televizijska prava, FC Barcelona, Telefonica , Ivan Rakitić, nogomet, EL Clasico, Barcelona - Real, Luka Modrić, Ivan Rakitić, FC Barcelona, FC Barcelona, leo messi, Ivan Rakitić, uefa liga prvaka, Ivan Rakitić, uefa liga prvaka, Ivan Rakitić, FC Barcelona, nogometaš, FC Barcelona, klupski prvaci svijeta, FC Barcelona, nogomet, Ivan Rakitić, novi ugovor, nogometaš
Dugo se Barcelona mučila protiv oslabljenog Bayerna , tražila put do mreže, zaustavljao je Katalonce "krakati" Manuel Neuer, kombinirala je Enriqueova momčad, tražila put do suparničke mreže. A onda je cijela utakmica stala u dva genijalna trenutka Lionela Messija. Čarobni je Argentinac u tri minute dva puta "otključao" tako dobro čuvana Bayernova vrata, svladao je Neuera u 77. i 80. minuti.

Bivši trener Barcelone Pep Guardiola gledao je kako ambicije njegove momčadi nestaju pod Messijevim kopačkama... A da sve bude gore za Bayern, u 4. minute sudačke nadoknade, Neymar je gotovo riješio pitanje putnika u finale pogotkom za konačnih 3:0.

Tako je završila prva polufinalna utakmice Lige prvaka, Barcelona ima veliku prednost uoči uzvrata sljedećeg utorka. A Messi je sa 77 golova preskočio Cristiana Ronalda i ponovno vratio naslov najboljeg strijelca u povijesti ovog natjecanja.

Krenula je Barcelona uraganski protiv oslabljenog Bayerna koji u ovoj utakmici nije mogao računati na pomoć Robbena, Riberyja, Alabe... Preveliki hendikep za goste koji su na kraju završili utakmicu bez udarca u okvir gola.

Silan pritisak u početnim minutama, u kojemu Bavarci praktički nisu uspjeli izaći sa svoje polovice terena ipak nije doveo do vodstva. Barcelona je osjećala silno samopouzdanje, s osam pobjeda u nizu u Ligi prvaka i prosječno postignutih 2,5 golova po utakmici. No, Bayern je suparnik koji joj definitivno ne odgovara, dosad su Bavarci u osam utakmica bili slavili pet puta uz dva remija i jedan poraz od Barce. K tome, dva puta su izbacili Katalonce iz polufinala Lige prvaka 2013. i Kupa Uefa 1996. No, Barca je odlučila okrenuti "povijesni kotač".

Uzvratna utakmica na rasporedu je 12. svibnja u Muenchenu.

BARCELONA - BAYERN MUENCHEN 3-0 (0-0)

BARCELONA. Camp Nou - 95.000 gledatelja. Sudac: Nicola Rizzoli (Italija).

Strijelci: 1-0 Messi (77), 2-0 Messi (80), 3-0 Neymar (90+4)Žuti kartoni: Dani Alves, Pique, Neymar/Xabi Alonso, Benatia, Bernat

BARCELONA: Ter Stegen - Dani Alves, Pique, Mascherano (od 89. Bartra), Jordi Alba - Rakitić (od 82. Xavi), Busquets, Iniesta (od 87. Rafinha) - Messi, Suarez, Neymar

BAYERN MUENCHEN: Neuer - Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat - Xabi Alonso - Lahm, Schweinsteiger - Mueller (od 79. Goetze), Lewandowski, Alcantara