Bundesliga: Mandžukićev 18. gol,Olić,Perišić i Iličević također strijelci za svoje momčad

Ivica Olić, Ivan Perišić, FC Bayern, Wolfsburg, Bundesliga, Mario Mandžukić, Ivica Olić, nogomet, Ivan Perišić, Ivan Perišić, VfL Wolfsburg, Bundesliga, Ivica Olić, danijel pranjić, Mladen Petrić, Ivan Perišić
Golom u 87. minuti dvoboja 31. kola njemačkog prvenstva hrvatski reprezentativac ponovno se izjednačio s napadačem Borussije Robertom Lewandowskim na vrhu ljestvice strijelaca. Mandžukić je ove sezone zabio 25 golova za Bayern u svim natjecanjima, od čega 18 u Bundesligi, tri u Ligi prvaka, tri u domaćem kupu i jedan na Svjetskom klupskom prvenstvu.

Prvi gol za goste iz Münchena postigao je Claudio Pizzaro u 75. minuti.

Ovom pobjedom Bayern je prekinuo niz od dva prvenstvena poraza.

Borussia Dortmund nastavila je nizati pobjede, nakon što je svladala Real Madrid 2:0, pa onda Bayern s 3:0, danas je nadvisila i Mainz s 4:2. Strijelci su bili Miloš Jojić (6), Robert Lewandowski (18), Lukasz Piszczek (56) i Marco Reus (79-pen).

Golove su danas zabili i hrvatski reprezentativci Ivan Perišić, Ivica Olić i Ivo Iličević, i to sva tri u sudaru HSV-a i Wolfsburga u Hamburgu.

Wolfsburg je poveo golom Ivana Perišića u drugoj minuti. Na 0:2 povisio je Kevin de Bruyne u 42. na asistenciju Olića, koji je u 49. pogodio za 0:3. Jedini gol za HSV zabio je Ivo Iličević u 58. minuti. Ovom pobjedom Wolfsburg se probio na četvrto mjesto, koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka, dok je HSV i dalje blizu zone ispadanja, na 16. poziciji.

Za HSV Iličević je igrao do 86. minute, a Milan Badelj je i dalje ozlijeđen. Perišić je odigrao cijeli susret za vukove, a Olić je iz igre izašao u 83. minuti.

Ove sezone u Bundesligi Olić je upisao 13 golova i upisao pet asistencija, dok je Perišić skupio sedam golova i četiri asistencije. Posebno se Perišić potkraj sezone značajno diže u formi, ovo mu je peti gol u mjesec i pol dana.