Brazil i Japan u četvrtfinalu

Olimpijske igre
Brazil je u dvoboju 2. kola C skupine na Old Traffordu u Manchesteru pobijedio Bjelorusiju 3:1. Bjelorusija je povela golom Bardinija Bressana u osmoj minuti, no 'Selecao' je okrenuo rezultat golovima Alexandrea Patoa (15), Neymara (65) i Oscara (90+3). U drugom susretu iz ove skupine Egipat i Novi Zeland su na Old Traffordu odigrali 1:1. Poveo je Novi Zeland golom Chrisa Wooda u 17. minuti, a izjednačio je Mohamed Salah u 45. minuti.

Japan je osigurao prolaz s dvije minimalne pobjede u skupini D. U prvom kolu Japan je pobijedio Španjolsku 1:0, a u drugom kolu je identičnim rezultatom porazio i Maroko. Gol odluke zabio je Nagai šest minuta prije kraja susreta. U drugom susretu iz skupine sastaju se Španjolska i Honduras.

U A skupini Senegal je na londonskom Wembleyu pobijedio Urugvaj 2:0 i načinio veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale. Golove za Senegal zabio je Pape Moussa Konate (10, 37). Urugvaj je od 30. minute imao igrača više nakon što je isključen Abdoulaye Ba, no Edison Cavani, Luis Suarez i društvo nisu to znali iskoristiti. U drugom susretu iz skupine A večeras se sastaju Velika Britanije i UAE.

U susretu drugog kola B skupine reprezentacija Meksika je u Coventryju pobijedila Gabon 2:0 golovima Giovania dos Santosa. Prvi pogodak napadač Tottenhama zabio je u 64. minuti, a drugi u sudačkoj nadoknadi iz jedanaesterca kojeg je skrivio Henri N'Dong. Branič Senegala je pritom zaradio drugi žuti karton. U drugom susretu iz ove skupine Južna Koreja je pobijedila Švicarsku 2:1. Golove za Koreju zabili su Park Chu-Young (57) i Kim Bo-Kyung (64), dok je gol za Švicarsku zabio Emeghara (60).