Bh. sudac Panić namjestio utakmicu kvalifikacija za SP?

novo panić, namještanje utakmica
Priznao je to u srijedu na sudu u Bochumu prvooptuženi Marijo C.

"Ta je utakmica izmanipulirana uz pomoć suca Nove Panića", kazao je 35-godišnjak koji je zajedno sa Antom S. optužen za namještanja utakmica uz pomoć ostatka kladioničarske mafije, piše index.hr.

Više o utakmici koja je 9. rujna 2009. odigrana u Vaduzu i koja je završila 1:1 Marijo C. nije želio govoriti. Podsjetimo u tom je ogledu naš nogometni sudac svirao jedanaesterac za Finsku kojeg je u 74. minuti realizirao Jari Litmanen, a nakon kojeg je, samo minutu kasnije, izjednačio Michele Polverino.

Nedugo nakon kretanja s centra Panić je potom isključio Martina Büchela, međutim, rezultat se do kraja nije mijenjao.

Inače, Panić je iz nogometa zauvijek izbačen odlukom UEFA-ine Disciplinske komisije od 18. veljače ove godine, i to stoga što se ogriješio o Članak 5 UEFA-ina Disciplinskog pravilnika, prekršivši principe korektnosti i integriteta.

Tom je prilikom proglašen krivim za namještanje utakmice mladih (U21) reprezentacija Švicarske i Gruzije održane 18. studenog prošle godine u Luganu.