Bayernu trostruka kruna

Prethodno su Bavarci osvojili njemačko prvenstvo i Ligu prvaka, a naslovom u Kupu postali su jedni klub u povijesti te zemlje kojem je pošlo za rukom da u jednoj sezoni osvoji tri titule.

Bayern do vodstva došao u 37. minuti susreta nakon što je Philipp Lahm srušen u kaznenom prostoru Stuttgarta, a penal iskoristio Thomas Muller. To je bio jedini pogodak postignut u prvom poluvremenu.

U nastavku utakmice, nakon samo tri odigrane minute, aktualni prvak Evrope povisio je vodstvo na 2:0 golom Maria Gomeza, a isti igrač postigao je i treći Bayernov gol deset minuta kasnije.

U nastavku susreta igrači Stuttgarta zaigrali su ofanzivnije što im se isplatio golovima koje je postigao Martin Harnik u 71. i 80. minuti.