Bayern pregazio Schalke, Mandžukić izvrstan

FC Bayern, Mario Mandžukić, Viktorije Plzen, Bayern, Mario Mandžukić, Svjetsko klupsko prvenstvo, Mandžukić, Bundesliga, nogomet, Mario Mandžukić, Bundesliga, nogomet, Borussia Dortmund, FC Bayern, Bundesliga, Mario Mandžukić, FC Bayern, nogomet, Mario Mandžukić, Bayern, Real Madrid, Mario Mandžukić, nogomet, Bundesliga, FC Bayern, FC Bayern, Manchester U, Mario Mandžukić, Liga prvaka, Mario Mandžukić, Bavarci, FC Bayern, nogomet, Mario Mandžukić, transfer, Liverpool, nogomet, Mario Mandžukić, transfer, nogomet
...Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić zabio je jedan gol, a bio je zaslužan za još dva.
Mandžukić je asistirao Arjenu Robbenu za 2:0 u 15. minuti, zatim je u 24. na ubačaj Davida Alabe zabio glavom za vodstvo 3:0, te je izborio kazneni udarac kojeg je realizirao Robben u 77. minuti za konačnih 5:1. Mogao je Mandžukić zabiti još četiri pogotka, ali je vratar Schalkea Ralf Fährmann to spriječio izvrsnim obranama. U 39. i 41. minuti Fährmann je dva puta zaustavio Mandžukićeve udarce, potom u 70. minuti kada je Mandžo pucao iz neposredne blizine, te u 86. minuti kada je zaustavio njegov poluvolej. Mandžukić je sa 14 pogodaka i dalje najbolji strijelac Bayerna te drugi u Bundesligi iza Roberta Lewandowskog koji ima 15 pogodaka.

Nakon što su u prošlom kolu iznenađujuće pobijedili Borussiju Dortmund, nogometaši Hamburger SV-a vratili su se starim navikama. U subotu su u gostima poraženi od Werdera 0:1. To je osmi poraz HSV-a u posljednjih devet kola. Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za HSV, a Ivo Iličević zbog ozljede nije nastupio.

Borussia Dortmund kod kuće je svladala Nürnberg 3:0, a Bayer Leverkusen nastavio je nizati poraze. Ovaj put izgubili su na svom terenu od Mainza 0:1. U posljednja tri tjedna Bayer je upisao pet poraza - tri uzastopna u Bundesligi, u četvrtfinalu domaćeg Kupa od drugoligaša Kaiserslauterna te u osmini finala Lige prvaka od PSG-a 0:4.

U nedjelju igraju Hoffenheim i Wolfsburg te Eintracht Frankfurt i Stuttgart.