Barcelona pregazila Getafe

Ivan Rakitić, FC Barcelona, nogomet, FC Barcelona, Ivan Rakitić, tv prava, televizijska prava, FC Barcelona, Telefonica , Ivan Rakitić, nogomet, EL Clasico, Barcelona - Real, Luka Modrić, Ivan Rakitić, FC Barcelona, FC Barcelona, leo messi, Ivan Rakitić, uefa liga prvaka, Ivan Rakitić, uefa liga prvaka, Ivan Rakitić, FC Barcelona, nogometaš, FC Barcelona, klupski prvaci svijeta, FC Barcelona, nogomet, Ivan Rakitić, novi ugovor, nogometaš

U prvom susretu 34. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na stadionu Camp Nou deklasirala Getafe 6-0.

Katalonski sastav je u prvom poluvremenu zabio pet golova, a potom u nastavku spustio ‘nogu s gasa' i do kraja susreta još jednom svladao Vicentea Guaitu. Po dva gola zabili su Lionel Messi (9-11m, 47) i Luis Suarez (25, 40), a po jednog Neymar (28) i Xavi (30). Messi, Suarez i Neymar su tako stigli do 103 golova ove sezone u svim natjecanjima. Messi je zabio 50, Neymar 32, a Suarez je dodao 21 pogodak.

Barca je ovom pobjedom pobjegla Realu na pet bodova viška, no ‘Kraljevski klub' ima i utakmicu manje. U srijedu ga očekuje ogled protiv Almerije. Barcelona ima 84 boda, Real Madrid 79, a Atletico Madrid 72 boda.