Bale zabijao, razigrani Luka Modrić počeo u prvih 11 i sudjelovao kod oba gola

luka modrić
No, Ancelotti je ostao čvrst, a Bale mu je odgovorio s dva gola koja su riješila utakmicu s Levanteom (2:0). Bijeli opet nisu blistali, bilo je puno praznog hod, pada ritma, no za Levante to je bilo dovoljno za mirnu utakmicu. Na gostovanje kod Barceloni idu samo s jednim bodom zaostatka, nakon 27 kola, i to je za njih najvažnije.

Bale je pogodio u 18. i 40. minuti, prvi put nakon odbijanca iz blizine, u drugom slučaju poslije dobre akcije koju je pokrenu Luka Modrić. Imao je izvrsnu šansu da zabije i treći, no golman mu je obranio. Potez utakmice napravio je Karim Benzema, petom je zahvatio centaršut Ronalda s desne strane, te sa sedam metara zatresao spoj vratnice i grede. Cristiano Ronaldo opet nije odigrao na svojoj razini, nije zabio, ostao je dva gola iza Messija. Na početku utakmice pogodio je vratnicu.

Luka Modrić igrao je do 78. minute, čak i duže nego se očekivalo, Ancelottiju nikako nije bilo milo da ga izvadi s terena. Modrić je bio vrlo dobar, jasno da fizički nije na najvišoj razini, no drukčiji je Real kad on igra. Držao je konce, dijelio lopte, jednom je dobro pucao sa 16 metara ali je Marino obranio. Pretrčao je osam kilometara, kad je izašao ispraćen je glasnim pljeskom. Do pravog Modrića, onog koji će dizati tempo Reala i još bolje razigrati ofenzivce ipak treba pričekati još koji tjedan. Igrao je i Sergio Ramos, što je također bitno pojačanje za Kraljevski klub.

Real je sve obavio u prvom dijelu, Levante gotovo da nije prijetio, u drugom poluvremenu uglavnom se igralo da protekne vrijeme. U 90. minuti je El Zhar imao prigodu smanjiti rezultat ali je neometan pucao visoko preko gola.

A sad El Clasico. Luis Enrique kaže "Čekamo Real u savršenom stanju". Ancelotti to ne može konstatirati, no tko zna što će biti za tjedan dana.

Nogometaši Seville pobijedili su u 27. kolu Primere kod kuće Elche s 3-0 i odvojili se na petom mjestu ljestvice, dok je najbliži pratitelj Villareal odigrao samo 0-0 kod Almerije.

Pogotke su za Sevillu postigli Carlos Bacca (18pen,31) i Kevin Gameiro (81), dok je za Elche do 66. minute igrao bivši igrač Hajduka Mario Pašalić. Almeria i Villarreal su u "podnevnoj matineji" odigrali bez zgoditaka, ali s po jednim crvenim kartonom. Malaga je također došla do pobjede doma protiv Cordobe s 2-0 pogocima Juanmija (48) i Nordina Amrabata (84).