3. pretkolo Lige prvaka: Dinamo, APOEL, Rapid i Monaco izborili posljednje pretkolo

Liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Real Madrid, lion, Manchester U, AC Milan, Liga prvaka, Liga prvaka, rekordi, nogomet, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Mario Mandžukić, Liga prvaka, ždrijeb, Ždrijeb osmine finala, Liga prvaka, Juventus, Borussia Dortmund, Manchester City, FC Barcelona, Liga prvaka, Chelsea, PSG, Liga prvaka, nogomet, uefa liga prvaka, FC Bayern, Real Madrid, Juventus, Liga prvaka, ždrijeb,  pretkola Lige prvaka, nogomet, uefa liga prvaka, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, kvalifikacije, uefa liga prvaka, 3. pretkolo Lige prvaka , nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, ždrijeb, Liga prvaka, nogomet, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Marko Pjaca, Liga prvaka, uefa liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, uefa liga prvaka, Liga prvaka, UEFA, Manchester City, pep guardiola, Monaco, liga prvaka osmina f

Dinamo je u gostima kod norveškog Moldea odigrao 3-3 (3-1), te je nakon maksimirskih 1-1, izborio plasman u posljednje pretkolo zahvaljujući više pogodaka u gostima.

Nevjerojatna utakmica. Molde nije iskoristio dva od tri penala, a Dinamo je u pet minuta zabio tri gola i vodio 3-0, da bi se Molde vratio i poravnao na 3-3. Strijelci za Dinamo bili su Pjaca (17), Ademi (20) i Rog (22), a za Molde su zabili Hussain (43), Elyounoussi (52-pen) i Kamara (75).

Ciparski APOEL je pred svojim navijačima branio prednost stečenu u gostima (2-1) protiv danskog Midtjyllanda. No, Danci su već 3. minuti golom Sviatchenka poveli, a od 30. minute imali su i igrača više, jer je isključen veznjak APOEL-a Vinicius. No, Ciprani su se uspjeli obraniti iako se igralo čak deset minuta sudačke nadoknade, a pobjeda Midtjyllanda od 1-0 pokazala se pirovom, jer je APOEL zahvaljujući pogotku više u gostima prošao dalje.

U Amsterdamu smo umalo vidjeli reprizu prve utakmice iz Beča. Tamo je Ajax vodio 2-0, da bi na kraju završilo 2-2. U uzvratu Rapid je nakon prvog poluvremena vodio 2-0, a strijelci su bili Berić (12) i Schaub (39). No, u drugom dijelu Ajax je uspio poravnati na 2-2 golovima Milika (52) i Gudelja (75). Ipak, u 77. minuti Schaub svojim drugim pogotkom na utakmci donosi pobjedu Rapidu 3-2 i prolaz u posljednje pretkolo.

Monaco, za kojeg nastupaju vratar Danijel Subašić i veznjak Mario Pašalić, već je u prvoj utakmici u Švicarskoj svladao Young Boys sa 3-1, a u uzvratu na domaćem terenu slavio je sa 4-0 golovima Cavaleira (54), Kurzawe (64), Martiala (70) i El Shaarawyja (77).

Subašić je branio cijeli susret, a Pašalić je igrao do 80. minute.

Rezultati uzvratnih utakmica 3. pretkola Lige prvaka:

APOEL - Midtjylland 0-1 (Sviatchenko 3)

prva utakmica: Midtjylland - APOEL 1-2.

Molde - Dinamo 3-3 (Hussain 43, Elyounoussi 52-pen, Kamara 75/ Pjaca 17, Ademi 20, Rog 22)

prva utakmica: Dinamo - Molde 1-1.

Ajax - Rapid Beč 2-3 (Milik 52, Gudelj 75/ Berić 12, Schaub 39, 77)

prva utakmica: Rapid Beč - Ajax 2-2

Monaco - Young Boys 4-0 (Ivan Cavaleiro 54, Kurzawa 64, Martial 70, El Shaarawy 77)

prva utakmica: Young Boys - Monaco 1-3