Top 16 Euroliga: Tomić ponovo izvrstan

Ante Tomić, kosarka, Euroliga, Top 16 Euroliga, Top 16 Euroliga, kosarka, barcelona, Caya Laboral, Ante Tomić, ROKO LENI UKIĆ, Ante Tomić, Hrvatski reprezentativac, Top 16 Euroliga, barcelona, Ante Tomić, kosarka, Euroliga Top 16, barcelona, Top 16 Euroliga, kosarka, Ante Tomić, ROKO LENI UKIĆ, barcelona, Ante Tomić, barcelona, proglašen za MVP, dva puta u istoj sezoni, kosarka, Final Four, barcelona, Barcelona - Real, Maccabi Haifa, kosarka, Ante Tomić, EL Clasico, Dario Šarić, Ante Tomić, kosarka, košarkaška Euroliga, košarkaš, Ante Tomić, Mario Hezonja, EL Clasico, košarkaš, hrvatski košarkaši, Top 16 Euroliga, Ante Tomić, košarkaš, košarkaška Euroliga
Barca je u 10. kolu skupine E TOP-a 16 Eurolige ostvarila desetu pobjedu svladavši na svom terenu aktualnog europskog prvaka Olympiacos 70:58 (18:13, 15:14, 22:17, 15:14). Tomić je za 28 minuta provedenih na parketu ubacio 14 koševa (šut za dva 6-11, slobodna bacanja 2-2) uz 11 skokova i tri asistencije.

Panathinaikos je kao gost u Istanbulu svladao Anadolu Efes nakon produžetka sa 65:60 (11:10, 17:16, 16:16, 10:12, 11:6) i stigao do pete pobjede u skupini E. Roko-Leni Ukić u dresu grčkog sastava igrao je 29 minuta i ubacio sedam poena, uz sedam skokova i jednu asistenciju. U domaćem sastavu, koji je ovim porazom pao na omjer 2-8 i izgubio sve izglede za četvrtfinale, Zoran Planinić je za 35 minuta postigao 15 pogodaka, sedam skokova i tri asistencije. Uz Panathinaikos, po pet pobjeda i pet poraz imaju još Unicaja i Fenerbahče Ülker i te tri momčadi zauzimaju pozicije od trećeg do petog mjesta.

U jedinom susretu skupine F igranom u petak Lokomotiv Kuban iz Krasnodara na svom parketu izgubio je od Galatasaraya 66:67 (15:22, 14:10, 19:16, 18:19) u izravnom dvoboju momčadi koje se bore za četvrto mjesto, posljednje koje vodi u četvrtfinale. Hrvatski reprezentativac Krunoslav Simon igrao je 20 minuta za Lokomotiv ubacivši devet koševa, uz pet skokova i tri asistencije. Obje momčadi imaju po četiri pobjede i šest poraza te dijele peto mjesto.