SP košarka: Hrvatska izgubila od Grka

Protiv Grčke Hrvatska je izgledala potpuno bezidejno. Naš najbolji igrač u Španjolskoj Dario Šarić imao je slab dan, a bez njega u napadu smo bili neučinkoviti. Na agresivnost Grka u obrani hrvatski bekovi nisu imali rješenja, a i centri nisu uspijevali iskoristiti ni one rijetke prilike kada bi došli u priliku za šut.Hrvatska je prvo poluvrijeme okončala s mizernim šutom za dva od 32 posto (6/19), šut za tricu je bio na 30 posto (3/10), a za slobodna bacanja samo 33 posto (2/6). Usto su naši košarkaši imali i devet izgubljenih lopti.

Rezultatski priključak Hrvatska je držala do 13. minute kada je bilo 21:19 za Grčku, no uslijedilo je razdoblje od šest minuta bez postignutog pogotka za našu reprezentaciju, a Grci su to iskoristili za seriju 11-0 i odvajanje na 13 razlike (32:19).

Hrvatska će u posljednjem, 5. kolu u četvrtak igrati protiv Portorika od 18 sati i bit će to izravni dvoboj za prolazak u osminu finala.

HRVATSKA - GRČKA 65-76 (14-16, 9-20, 16-15, 26-25)

HRVATSKA: Tomić 9, Andrić, Lafayette 8, Bogdanović 20, Šarić 10, Rudež 6, Ukić 6, Simon 6, Markota -, Hezonja, Žorić -, Babić

GRČKA: Mantzaris -, Bourousis 13, Zisis 3, Vasileiadis 3, Calathes 9, Glyniadakis -, Papanikolaou 14, Sloukas 4, Kaimakoglou 14, Antetokounmpo 2, Vougioukas 6, Printezis 8